Католицька Церква у Фінляндії зростає

Згідно зі статистикою, опублікованою на сайті Гельсінської єпархії, кількість віруючих у цій країні збільшується.

Річний приріст склав 2,6%, на сьогоднішній день число католиків у цій країні становить без малого 14 000, при загальному населенні Фінляндії майже 5 430 000 чоловік.

Серед фінських католиків лише 42% вважають фінську своєю рідною мовою, 5% – рідною є шведська, а 53 % говорять на інших мовах.

У минулому році до Першого Причастя приступило 166 осіб, миропомазання було приділено 179 віруючим. Таїнство вінчання прийняло 45 пар, з них лише у 13 випадках католиками були обоє. Важливою подією для католиків Фінляндії стало рукоположення у священики етнічного фінна, ченця Ордену Проповідників.
Найбільш швидкозростаючою громадою у Фінляндії є прихід у Турку, який збільшився в минулому році на 115 осіб.

Гельсінська єпархія заснована в 1955 році, об’єднує сім католицьких парафій у Фінляндії. Її з 2009 року очолює єпископ Теэму Сиппо, який став першим католицьким єпископом — етнічним фіном за останні 500 років.
Незважаючи на свою нечисленність, місцеві католики чинять дедалі більший вплив у цій країні. Наприклад, католик Тімо Сойні, лідер партії «Справжні фіни» є заступником прем’єр-міністра Фінляндії і міністром закордонних справ.

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh