Авторські статтіНовини

Католицька Церква у Фінляндії зростає

Згідно зі статистикою, опублікованою на сайті Гельсінської єпархії, кількість віруючих у цій країні збільшується.

Річний приріст склав 2,6%, на сьогоднішній день число католиків у цій країні становить без малого 14 000, при загальному населенні Фінляндії майже 5 430 000 чоловік.

Серед фінських католиків лише 42% вважають фінську своєю рідною мовою, 5% – рідною є шведська, а 53 % говорять на інших мовах.

У минулому році до Першого Причастя приступило 166 осіб, миропомазання було приділено 179 віруючим. Таїнство вінчання прийняло 45 пар, з них лише у 13 випадках католиками були обоє. Важливою подією для католиків Фінляндії стало рукоположення у священики етнічного фінна, ченця Ордену Проповідників.
Найбільш швидкозростаючою громадою у Фінляндії є прихід у Турку, який збільшився в минулому році на 115 осіб.

Гельсінська єпархія заснована в 1955 році, об’єднує сім католицьких парафій у Фінляндії. Її з 2009 року очолює єпископ Теэму Сиппо, який став першим католицьким єпископом — етнічним фіном за останні 500 років.
Незважаючи на свою нечисленність, місцеві католики чинять дедалі більший вплив у цій країні. Наприклад, католик Тімо Сойні, лідер партії «Справжні фіни» є заступником прем’єр-міністра Фінляндії і міністром закордонних справ.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України