Економіка

Катерами для Морської охорони посилили кордон з Білоруссю

Малий катер BG15 проєкту UMS-1000 Одеського загону Морохорони у червні 2021 року Стопкадр з відео ДПСУ

Малий катер BG15 проєкту UMS-1000 Одеського загону Морської охорони Державної прикордонної служби посилив кордон з Білоруссю на річках Дніпро та Прип’ять.

Катер допомагає прикордонникам Житомирського та Чернігівського загонів ДПСУ забезпечити супровід суден, які йдуть транзитом через нашу державу.

Крім того, до заходів контролю долучаються і сили 10-го окремого загону оперативного реагування «ДОЗОР», які знаходяться на посиленні цієї ділянки кордону.

Минулого року 10-й окремий загін оперативного реагування «ДОЗОР» вже проводив рейдові дії в прикордонних районах на річкових ділянках Дніпра та Прип’яті.

Для рейдів загін використовує американські катери «Safe Boat 27». Плавзасоби були отримані Держприкордонслужбою за сприяння посольства США в Україні у 2019 році.

Катери Морської охорони посилили кордон з Білоруссю

Катери Морської охорони ДПСУ. Стопкадр з відео відомства

Малий катер BG15 проєкту UMS-1000 Одеського загону Морохорони на службі з 2012 року та виконує забезпечення контроль за висвітленням надводної обстановки та оперативне реагування на її розвиток.

У травні 2019 року у взаємодії постом технічного спостереження «Чорноморськ» берегового підрозділу Одеського прикордонного загону, катер залучався до розпізнання малої тихохідної цілі, що не відповідала на запити та цілеспрямовано рухалась в бік Одеси.

“За лічені хвилини швидкісний катер Морської охорони висунувся у вказані координати та висвітивши темряву прожектором, розпізнав три риболовецьких судна. У відповідності до ст. 28 Закону України «Про державний кордон України», їх було зупинено та піддано огляду”, – повідомила тоді пресслужба ДПСУ.

Катери Морської охорони посилили кордон з Білоруссю

Малий катер BG15 проєкту UMS-1000 Одеського загону Морохорони у червні 2021 року Стопкадр з відео ДПСУ

До подібних завдань екіпаж катеру залучається постійно.

Раніше катер знаходився у складі Севастопольського загону морської охорони, куди він та ще чотири було передано у 2012 році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України