Авторські статтіНовини

«Кассіні» почав останній рік своєї експедиції до Сатурну

Космічний апарат «Кассіні», який 12 років вивчає планету Сатурн, готується до останнього року досліджень. Про це повідомляє NASA.

Зонд «Кассіні» у вересні наступного року завершить свою 12-ту місію з вивчення Сатурна, але перед цим він виконає два складних і цікавих маневри.

30 жовтня 2016 року апарат підійде близько до зовнішнього краю головного кільця Сатурна. У 2004 році «Кассіні» вдавалося пролітати між кільцями F і G, тоді апарат отримав понад 100 тисяч ударів, але вони не завдали йому значної шкоди.
Вчені хочуть, щоб космічний корабель пролетів поруч з кільцем F і зробив його фотографії. Фахівці спробують розібратися, що знаходиться всередині супутника і, як він існує.

Остання місія «Кассіні» отримала назву «Фінал опери». Вчені думали, що він пролетить біля Титана, супутника Спатурна, отримає від нього прискорення і потрапить у проміжок між планетою і внутрішнім кордоном кілець. Ніхто не знає, чи вдасться космічному апарату виконати цей маневр, але вчені сподіваються отримати великі знімки цієї ділянки. Поки жодному зонду цього зробити не вдавалося.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України