Біологи знайшла спосіб захистити людину від радіації

Біологи додали в білок людини білок тихоходки, безхребетної тварини. Вони вважаються одними з найбільш живучих тварин на Землі, які здатні вижити навіть в умовах невагомості. Завдяки цьому експерименту, клітини людини стали в півтора рази стійкіші до рівня радіації.

Коли вчені дізналися, що тихоходки можуть жити, харчуватися і навіть розмножуватися в умовах подібних до космічних, вони вирішили вивчити їх ген. Дослідження показало, що приблизно 1,8% ділянок ДНК запозичені у інших тварин. Так само фахівці змогли знайти ген, який захищає тихоходок від радіації. Принцип його роботи полягає в тому, що він не дає ланцюгу ДНК розплутатися. Біологи спробували витягнути його і імплантувати в людські клітини, які знаходяться в колбі. Після вдалого приживлення, вчені облучили масу радіацією, і в підсумку виявилися приємно здивовані. Кількість розпавших клітин і розпутаних ланцьжків знизилася на 40%.

Дослідники збираються продовжувати докладне вивчення тихоходок. Вони сподіваються вивести речовину, яка допоможе людині виживати в умовах Космосу.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh