Авторські статтіНовини

Біологи знайшла спосіб захистити людину від радіації

Біологи додали в білок людини білок тихоходки, безхребетної тварини. Вони вважаються одними з найбільш живучих тварин на Землі, які здатні вижити навіть в умовах невагомості. Завдяки цьому експерименту, клітини людини стали в півтора рази стійкіші до рівня радіації.

Коли вчені дізналися, що тихоходки можуть жити, харчуватися і навіть розмножуватися в умовах подібних до космічних, вони вирішили вивчити їх ген. Дослідження показало, що приблизно 1,8% ділянок ДНК запозичені у інших тварин. Так само фахівці змогли знайти ген, який захищає тихоходок від радіації. Принцип його роботи полягає в тому, що він не дає ланцюгу ДНК розплутатися. Біологи спробували витягнути його і імплантувати в людські клітини, які знаходяться в колбі. Після вдалого приживлення, вчені облучили масу радіацією, і в підсумку виявилися приємно здивовані. Кількість розпавших клітин і розпутаних ланцьжків знизилася на 40%.

Дослідники збираються продовжувати докладне вивчення тихоходок. Вони сподіваються вивести речовину, яка допоможе людині виживати в умовах Космосу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України