АвтоновиниАвторські статті

В Україні хочуть ввести нові правила дорожнього руху і підвищити штрафи для водіїв

Міністерство внутрішніх справ підготує пропозиції щодо посилення Правил дорожнього руху (ПДР) і винесе їх на розгляд Кабінету міністрів.

Таке доручення дано міністру МВС Арсену Авакову на засіданні Кабміну у середу, 25 жовтня. Аваков має підготувати кілька постанов: про запуск системи фото – і відеофіксації порушень ПДР і про проект законів, які розгляне Верховна Рада.

Кілька днів тому Аваков вже анонсував посилення ПДР: «На Кабінеті міністрів ми від уряду внесемо деякі ініціативи щодо законодавчих змін для Верховної Ради з тим, щоб ми могли на тлі такої стурбованості суспільства і на тлі того, що з минулого року на нинішній на 13% зросли події на дорогах, у тому числі з летальними наслідками, я думаю, що ми повинні відреагувати».

Мова в першу чергу йде про зниження максимальної швидкості в межах населених пунктів – з 60 до 50 км/р. Максимальна міська швидкість 50 км/г загальноприйнята в країнах ЄС. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує її через те, що на 50 км/г водій встигає зреагувати на пішохода або перешкоду на дорозі. Українські водії скаржаться, що низька якість доріг й так не дозволяє їм розгонятися вище 50-60 км/г на більшості ділянок міських магістралей.

Також пропонується знизити і рівень безкарного перевищення швидкості: до 10 відсотків від дозволеної, тобто до +5 км/г (зараз у межах населених пунктів до +20 км/г).

Планується підвищити або ввести ряд штрафів за порушення ПДР:

– за перевищення швидкості (зараз 255 грн);

– за непристебнутий ремінь безпеки у пасажирів на передньому і задньому сидінні (зараз 51 грн – тільки за переднє сидіння);

– відсутність спеціальних дитячих сидінь при перевезенні дітей до 5 років (зараз штраф не передбачений, тільки заборонено перевозити на передньому сидінні дітей до 12 років);

– розмова по мобільному телефону (зараз штраф 425-510 грн);

– від Ради і Кабміну МВС вимагає залишкового запуску системи фото – і відеофіксації порушень ПДР на дорогах.

Нагадаємо, що 18 жовтня в Харкові сталася ДТП, в якій загинули 5 осіб, шість отримали поранення. Слідство звинувачує в аварії водія Lexus – 20-річну Олену Зайцеву, яка проїхала на червоне світло і зіткнулася з джипом Volkswagen Tuareg. Після удару в бік Lexus вилетів на тротуар, зніс світлофор і збив більше десятка пішоходів.

І до цього резонансного ДТП в Україні була жахлива статистика смертності на дорогах. За інформацією Світового банку, у 39% випадків аварії з тяжкими наслідками сталися через перевищення швидкості, 30% – через порушення водіями правил проїзду перехресть, 38% тяжких ДТП – на необладнаних пішохідних переходах, через неосвітленій проїжджої частини і відсутності розмітки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України