Духовне

Кардинал Зен: Боюсь, що Ватикан зрадить підпільну Церкву в Китаї

Кардинал Джозеф Зен звинуватив Ватикану у зраді підпільної Церкви у Китаї, якою було укладення угоди з урядом.

Єпископ-емерит Гонконгу розповів, що неодноразово писав листи до Папи Франциска, просячи його не укладати угоду з китайським урядом стосовно єпископів, однак не отримав жодної відповіді, інформує Catholic Herald.

Католицька Церква в Китаї функціонує підпільно. Від католиків очікується, що вони приєднаються до Китайської патріотичної католицької асоціації – підконтрольної урядові церкви, єпископів в якій призначає уряд, а не Ватикан. Проте велика кількість вирішують вести підпільний спосіб поклоніння.

Єпископів підпільної Церкви, вірної Ватикану, часто арештовують або переслідують. Раніше цього місяця кардинал Джон Тонг Хон оголосив про те, що Ватикан і Пекін наближаються до укладення угоди щодо призначення єпископів. Він сказав, що Пекін визнає правоПапи накладати вето на єпископів, обраних ними.

Проте кардинал Зен зазначив, що угода з Пекіном є зрадою вірних католиків, котрі змушені жити своєю вірою підпільно і часто потерпають від комуністичного режиму.

«Мені здається, що Папа досить наївний… Він не знайомий з китайськими комуністами. І, на жаль, його оточення теж не розуміється на цьому. Вони дуже помиляються. І я боюсь. Що вони зможуть продати нашу підпільну Церкву. Це було б дуже сумно», – зазначив кардинал.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України