Духовне

Кардинал Сандрі про солідарність з християнами Східних Церков

Співчуття Папи Франциска до населення Близького Сходу, наступна зустріч Святішого Отця з Главами Церков Близького Сходу, солідарність з переслідуваними християнами – про ці та інші теми говорив Префект Конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі в нещодавньому інтерв’ю з нашим колегою Алессандро Джізотті.

Екуменічна зустріч Глав Церков за мир на Близькому Сході

Перше запитання журналіста Vatican News стосувалося екуменічної зустрічі в півненноіталійському місті Барі, запланованої на 7 липня цього року, на яку Папа Франциск скликав Патріархів католицьких і православних Церков Близького Сходу. Кардинал Сандрі зазначив, що вже від початку свого понтифікату Святіший Отець глибоко переймається стражданнями світу й запланована зустріч свідчить про те, що Папа готовий нести ці страждання на своїх плечах, особливо страждання Сирії, Іраку та Близького Сходу. Його Святість, за словами співрозмовника, запрошує Глав Церков до спільної молитви за мир і, одночасно, бажає привернути увагу світу до страждання в згаданому регіоні, закликаючи до справедливості, миру, пошани людської гідності, і, особливо, до захисту християн, як переслідуваних, так і тих, що живуть в жахливих умовах війни.

За належних умов Папа відвідав би Сирію

Алессандро Джізотті запитав кардинала Сандрі, чи, на його думку, Святіший Отець відвідав би Сирію й Близький Схід, якщо б для цього були відповідні умови. «Я в цьому не сумніваюся, – відповів він. – Однак, Папа не боїться за себе, а за всіх тих, які б зібралися, щоб зустріти його, тих, хто б його оточував». Співрозмовник пригадав, що в квітні минулого року Його Святість здійснив подорож до Єгипту і все пройшло добре. «Потрібно з’ясувати, чи умови безпеки дозволяють здійснити такий візит, – додав він. – Бо їхати тільки задля того, аби брати участь в урочистостях окремо від людей, могло б мати певний ефект «театральності», але це не принесло би плодів радості й надії конкретним людям».

«Екуменізм крові» – новий вимір єдності християн на Близькому Сході

Далі журналіст попросив кардинала Сандрі, який часто відвідує країни, де переслідують християн, прокоментувати вислів Папи Франциска «екуменізм крові». Кардинал зазначив, що екуменізм – це довгий шлях, який, на жаль, ще не привів до єдності християн. «Але “екуменізм крові”, мучеників і тих, що були вбиті за те, що були й визнавали себе Христовими учнями, – наголосив він, – це те, для чого не потрібно робити ніяких заяв. Це означає просто почуватися християнами поруч з іншими, чи це єпископ, чи священик, що були вбиті, чи як католики, чи як православні, тільки через те, що вони були християнами! Це є так би мовити “посвідченням особи” цього мучеництва, яке вже тепер здійснює в собі єдність цього шляху, який ще не завершився».

Солідарність з християнами Лівану й Святої Землі

Інтерв’ю з Префектом Східних Церков відбулося напередодні його подорожі до Лівану. В цьому контексті він зазначив, що для місцевих християнських громад дуже важливо «відчувати, бачити й доторкатися до солідарності та близькості» інших. Кардинал додав, що те саме стосується також і Святої Землі, бо паломники з різних кінців землі не тільки отримують духовну поживу, відвідуючи місця, пов’язані із життям і смертю Ісуса Христа, але й мають нагоду виразити солідарність з місцевими християнами. «Тому ми радимо, – додав кардинал, – щоб під час цих подорожей до Святої Землі паломники відвідували також католицькі громади, єпископів, вірних, семінаристів і мирян. »

Досвід служіння для Східних Церков

Відповідаючи на запитання журналіста про значення десятирічного досвіду діяльності на пості Префекта Конгрегації Східних Церков, кардинал Леонардо Сандрі зазначив, що він, насамперед вдячний за можливість познайомитися й зав’язати дружні стосунки з багатьма єпископами, патріархами, священиками, мирянами тих країн, які багато страждали. З іншого боку, за його словами, цей досвід допоміг йому усвідомити «певну відносність багатьох страхів і способів мислення», до яких всі звикли на Заході, де люди живуть в мирі й безпеці та часто хвилюються незначними речами. «Натомість ці люди, – наголосив він, – допомогли мені зрозуміти справжню дійсність, до якої ми повинні прямувати: тріумф Господа Ісуса Христа в нашому житті і в житті світу, через справедливість та мир».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.