Кардинал Паролін про Всесвітній День Молоді

Думками про наступний Світовий День Молоді та про прощу Папи Франциска на батьківщину святого Івана Павла ІІ напередодні XV Апостольської подорожі в інтерв’ю для Ватиканського телевізійного центру поділився Державний Секретар Апостольської Столиці кардинал П’єтро Паролін. За його словами, Святіший Отець ступає шляхом, розпочатим його попередниками, що є прямуванням разом з молоддю дорогами віри, надії та любові.

«Це шлях, який має мету, а ця мета завжди одна й та сама: зустріч з Ісусом Христом. Саме це Папа й надалі пропонуватиме всім юнакам і дівчатам, що братимуть участь у Всесвітніх Днях. Цей шлях має свою мапу, а нею є Євангеліє та навчання Церкви, а також має свій хліб, свою поживу, якою є Пресвята Євхаристія», – зазначив кардинал Паролін, звернувши далі увагу на той факт, що цей СДМ відбувається посеред Святого Року милосердя, і коли вимовляємо слово «милосердя», то не можемо не згадати духовну спадщину святого Івана Павла ІІ, який канонізував Фаустину Ковальську та встановив окреме свято на честь Божого милосердя.

«Краків – це також місто святої Фаустини Ковальської, апостолки Божого милосердя. Мабуть, перехід через Святі Двері санктуарію в Лаґєвніках буде одним з найпромовистіших моментів цього ювілею?» – зазначив журналіст, на що один з найближчих співробітників Папи відповів: «Без сумніву. Саме у вимірі, про який я щойно згадував, отого зв’язку з темою Божого милосердя. Папа ясно про це говорить також й у посланні, яке він надіслав молоді, що братиме участь, що цей перехід буде прямуванням до Ісуса Христа, дозволом Йому поглянути на нас та зустріти Його милосердний погляд, щоби змогти з повнотою довір’я та з повною відданістю промовляти слова молитви, якої нас навчила свята Фаустина: Ісусе, довіряю Тобі!».

Далі журналіст звернув увагу на те, що Папа повертається до «серця Європи», а тому запитував, яке ж послання для неї він передасть? На думку кардинала Пароліна, Святіший Отець промовлятиме не лише до Європи, але й до всього світу за посередництвом молоді, яка прибуде з різних куточків світу. Очевидно, що більшість буде з Європи, і, за його словами, послання, звернене до них, можна підсумувати так: це буле «послання надії перед обличчям майбутнього Європи та численних викликів, які стоять перед будуванням Європи» та «послання мужності, яке полягає в тому, щоби наново відкривати оте справжнє християнське коріння Європи, що дало їй змогу стати тим, чим вона є». Ця сміливість полягає в тому, щоб зуміти «звіщати Євангеліє у змінених обставинах життя та перед обличчям великих проблем, які доводиться щоденно долати, насамперед, проблеми великої духовної та матеріальної бідності».

У контексті запланованої у Ченстохові Святої Меси, яку Папа відслужить в подяку за 1050-річчя Хрищення Польщі кореспондент запитував про те, чи католицька спільнота в цій країні «і надалі залишається сміливим та вірним свідком цієї віри», чи, можливо, «секуляризм пробиває в ній пробоїну»?

Відповідаючи, Державний Секретар Святого Престолу пригадав, що у квітні як Папський Легат він очолював святкування, що відбувалися з нагоди цієї річниці у Познані та Ґнєзно. «Я вважаю, – сказав він, – що Польська Церква, беручу до уваги й те, що я мав змогу безпосередньо побачити під час цього та попередніх візитів, залишається сильною Церквою. Вона є живою Церквою, яка в єдності зі своїми пастирями й надалі свідчить віру в теперішніх обставинах. Існує чимало добрих родин, багато молоді, які анґажуються у християнське формування та життя, присутній місіонерський порив та прагнення апостоляту. Там є покликання до священичого та чернечого життя».

Кардинал Паролін зауважив, що очевидно, ця місцева католицька спільнота покликана відповісти на нові виклики, і першочерговим є саме секуляризм, тобто, «втрата відчуття Бога, життя так, ніби Бог не існує в наших суспільствах». І в цьому Церква «повинна бути креативною та відкритою, щоб знаходити нові способи відповідати на ці нові проблеми».

Під час інтерв’ю не оминули увагою й той факт, що Святіший Отець «доторкнеться» до страждань «минулого та сьогодення»: жахіть концтаборів Аушвіц та Біркенау й болю найменших в краківській педіатричній лікарні. «Цікаво, що Папа вже від самого початку, коли приготовлялася ця подорож, бажав цих двох моментів», – зауважив Державний Секретар. Перший має на меті вшанувати пам’ять жертв «людського безумства» та пригадати, що, на жаль, також і сьогодні існують ситуації насильства й знецінення людського життя, ситуації, в яких розпалюється поділи чи застосовується терор задля особистих, економічних чи політичних інтересів.

Натомість, відвідини лікарні є свідченням близькості і співучасті в людському болі. «Папа часто пригадує, що Церква повинна бути близькою, ставати ближньою з тими, які перебувають в умовах страждання», – підкреслив кардинал П’єтро Паролін.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh