Авторські статтіДуховне

Папа заохочує молодь підтримати родину, змінюючи її

Генеральний Секретар Синоду Єпископів коментує призначення делегованих президентів для синодальних засідань та нещодавнє послання Папи Франциска до молоді Карибського регіону.

Минулої суботи у Ватикані повідомили про те, що Папа Франциск призначив 4 кардиналів з різних частин світу делегованими президентами XV Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів, яка відбуватиметься у Ватикані в жовтні на тему: «Молодь, віра та розпізнавання покликання». А в неділю було оприлюднене відеопослання Святішого Отця до молоді Карибського регіону, що зібралася на свою щотрирічну зустріч, яку організував єпископат Антильських островів. Наш колега Федеріко Пяна попросив прокоментувати ці події кардинада Лоренцо Балдіссері, Генерального Секретаря Синоду Єпископів.

Невід’ємний зв’язок між темами сім’ї і молоді

За словами кардинала Балдіссері, Папа Франциск, промовляючи до центральноамериканської молоді, хотів підкреслити тісний та невід’ємний зв’язок між темою сім’ї та темою молоді. «Папа, – пояснив він, – просить молодь підтримати інститут родини, щоб вона й надалі залишалася місцем, в якому діти можуть виростати у правильний та здоровий спосіб».

Перемінювати сім’ю, не забуваючи про коріння

Щоб краще підтримувати сім’ю, необхідно, однак, перетворювати її, відповідно до сучасних викликів. І Папа Франциск доручає це завдання юнакам і дівчатам, спонукаючи їх, як зауважує Генеральний Секретар Синоду, не залишатися в сидячому положенні.

«Вони повинні боротися. Святіший Отець спонукає їх до цього, коли перестерігає, що не слід залишатися “зручно вмощеними”. А які засоби має молодь для того, щоб взятися за цю боротьбу? Першим з них є правильні напрямні, які можна знайти в Апостольському напоумленні “Amoris Laetitia”. У четвертому розділі, як нагадує Папа. Водночас, – додав кардинал Балдіссері, – вони повинні трудитися над тим, щоб робити ці принципи актуальними тепер і в майбутньому, однак, не відтинаючи коріння, без якого, що Папа Франциск дає добре зрозуміти, завтра не є можливим. І все суспільство повинно допомогти їм не палити мости з традицією. Це повинно бути колективне зусилля».

Церква з периферії стає центром

На думку Генерального Секретаря Синоду Єпископів, наступна асамблея, присвячена молоді, що відбуватиметься від 3 до 28 жовтня, не омине також тему сім’ї. Вона буде в центрі, адже «протягом двох років приготування стало зрозумілим, що сім’я лежить на серці підлітків. Вона є предметом їхніх думок та прагнень».

З великим ентузіазмом кардинал Балдіссері прокоментував призначення чотирьох кардиналів з Іраку, Мадагаскару, М’янми та Папуа Нової Гвінеї делегованими президентами цієї синодальної асамблеї, що є черговим виявом уважності Святішого Отця до периферій. «Цими призначеннями Папа хотів надати вселенського характеру. Він бажає почерпнути із країв світу», – сказав він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України