Авторські статті

Капітуляція – це не тільки припинити стріляти: політолог застеріг владу України від готовності закуповувати російський газ

Як передає Голос українською, політолог Михайло Бесараб у своєму блозі пише про те, що президент Зеленський, як папуга, повторює, що капітуляції не буде, але одна справа говорити, а інша ж справа – робити. Зараз між Україною, ЄС і Росією ведуться переговори щодо транзиту російського газу по нашій території. Описуючи ці газові переговори, німецьке видання deutsche welle повідомляє, що міністр енергетики України Оржель заявляє про готовність закуповувати російський газ, «але тільки на вигідних для обох сторін умовах і за конкурентною ціною».

Політолог зазначає, що при цьому давно доведено, що російський газ – це зброя і засіб окупації, а ще наш чиновник нібито говорити, що готовий шукати рішення за «світову угодою» з «Газпромом» щодо рішення Стокгольмського арбітражу, де Росія нам з тріском програла. Цим рішенням Україна вберегла себе від виплати «Газпрому» вигаданих боргів на близько півсотні мільярдів доларів. Також російський монополіст повинен виплатити Україні 2,5 мільярда доларів.

За словами Бесараба, якщо ці «некапітулянти» підуть на це, то перекреслений рішення українського уряду, який у квітні 2014 року ініціював підготовку позову в Стокгольм, а в 2015-му припинило закупівлю газу у «Газпрому», налагодивши реверс з Європи. Тоді збройне протистояння з Росією мало дещо іншу температуру, ніж зараз. «Шукати рішення» з Росією в ті місяці і роки було набагато більше підстав, ніж тепер. Капітуляція – це не тільки припинити стріляти. Ревізія проривних досягнення України у попередні роки – це також капітуляція.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України