ЄС|NATO

Канцлер Олаф Шольц пообіцяв боротися з антисемітизмом на німецькій землі після нападу на синагогу у Берліні

Канцлер Олаф Шольц пообіцяв боротися з антисемітизмом на німецькій землі після того, як нападники кинули дві пляшки з коктейлем Молотова в єврейську синагогу.

Поліція німецької столиці каже, що розслідує напад, який стався в районі міста Мітте сьогодні рано вранці. Повідомлень про постраждалих чи руйнування немає.

У Німеччині різко зросла кількість антисемітських інцидентів після вбивства терористичним угрупованням ХАМАС приблизно 1400 осіб на півдні Ізраїлю та наступної війни між Ізраїлем і угрупованням.

«Двоє невідомих підійшли пішки та кинули дві палаючі пляшки, наповнені рідиною, у напрямку синагоги на Брунненштрассе, комерційної та житлової вулиці», — йдеться у повідомленні поліції.

«Пляшки впали на тротуар і розбилися, загасивши вогонь».

Коли нападники в масках втекли, цілодобові силовики, які перебували на вулиці, помітили «невелику пожежу» в місці, де стояли нападники, і змогли її загасити, «запобігши подальшим наслідкам».

Будівля, в якій також розміщені дитячий садок і школа, належить Kahal Adass Jisroel, яка називає себе «зростаючою єврейською громадою в серці Берліна».

У соціальних мережах підтверджується, що «люди та будівля, на щастя, не постраждали».

Не звертаючись конкретно до інциденту, Шольц публікує повідомлення на платформі соціальних мереж X, раніше Twitter, із засудженням антиєврейської ненависті.

«Напади на єврейські установи, жорстокі заворушення на наших вулицях — це нелюдсько, огидно і не можна терпіти», — каже він.

«Антисемітизму не місце в Німеччині. Я дякую силовикам, особливо в цій ситуації».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України