Закохатися в вітер: Кайтсерфінг на острові Боракай
Уявіть тільки: білосніжний пісок, виблискує на сонці прозора морська вода, очі мружаться від задоволення і ви робите ще один ковток смачного мангового шийка…
Саме таким уявляється філіппінський острів Боракай, коли переглядаєш фото в мережі. Але чи такий він простий насправді? І не вмре там з нудьги мандрівник, який не налаштований весь день проводить на пляжі і засмагати?
На свій сором, я дізналася про Боракай тільки по приїзду в Південну Корею, де я тимчасово живу вже півроку. Чула про Себу, де можна поплавати з акулами, і про інших островах Філіппін з приголомшливою природою. Альо в Кореї особливою пошаною користується саме Боракай за приголомшливі пляжі і відносну близькість.
Багато мандрівників прилітають на сусідній до Боракаю острів Панай, у міжнародний аеропорт Калібо. Аеропорт абсолютно точно справить незабутнє враження своїм острівним колоритом. На виході вас чекає обов’язкове спілкування з місцевими водіями маршруток та автобусів, а також “закликальниками”, які готові пообіцяти і зірку з неба, тільки б ви скористалися їх трансфером до порту.
Правило № 1: торгуйтеся, якщо ви не замовляли трансфер заздалегідь (що я настійно рекомендую, так як ціна практично не відрізняється, але це дозволить заощадити час і дістатися з комфортом). Ми, навчені ринками Марокко, обійшли практично всіх водіїв, які були на місці в 10 вечора, і вибрали найбільш підходящого. Далі нас чекала дорога до порту Катіклан, і я була неймовірно рада, що ми їхали в темряві, оскільки манері водіння місцевих міг би позаздрити будь-який гонщик.
У порту потрібно придбати квитки для в’їзду на острів і оплатити вартість порома. Завершальним акордом стає трицикл — місцевий боракайский транспорт (мотоцикл, до якого приварена коляска з дахом). Є й електричні трицикли, але ві ж пам’ятаєте, що ми любимо пригоди? До речі, раджу попередньо скачати карту з місцезнаходженням готелю, щоб в день прибуття не влаштувати самим собі повноцінну екскурсію по острову з валізою.
Але про всі випробування на шляху ви забудете, як тільки побачите Білий пляж (White beach) — 4-кілометрова смуга білосніжного пляжу і вода нереального бірюзового кольору. Він вважається одним з кращих в світі. Як по мені, так він ще і найкомфортніший з усіх гарних: чистий, дуже плавний захід у воду. Правда, трохи набридають продавці капелюхів і селфи-палиць, альо якщо ви екстраверт, то завжди буде з ким поговорити.
Сам пляж ділиться на 3 частини за кількістю човнових станцій: перша — тиха і малолюдна; друга — тусовочна, з величезною кількістю кафе, ресторанів та барів; третя — дешеве житло і більш різкий захід у воду.
Якщо не плануєте проводити весь час на пляжі, освойте новий вид активного відпочинку. Боракай — це рай для любителів кайтсерфінгу. З протилежного боку від безвітряного Білого пляжу розташувався Булабог — мекка для кайтеров і віндсерферів. Просто дух захоплює від кількості кайтів, ширяють у повітрі. Навчальні центри розташовані по всій лінії Булабога, тут ви можете знайті інструктора, який говорити практично на будь-якій мові. Вартість навчання в школах мало відрізняється і становить $380 за повний курс (9 годин, 2-4 дня) або $60 за одне заняття.
Звичайно, на першому уроці ви тільки навчитеся керувати кайтом (спочатку учбовим на березі, і лише потім із звичайним зайдете у воду). Дивлячись на досвідчених кайтерів, плавно і легко ковзають по води, створюється враження, що керувати кайтом — це одна з найпростіших речей у світі. Ха! Це враження з серії «я ще ніколи так не помилявся». Незліченну кількість разів я ронила кайт, падала сама, збирала носом водорості по дну, наступала на підступних їжаків у води. Але почуття, коли вітер починає підкорятися тобі, — не порівняти ні з чим іншим. Перші пару метрів на дошці запам’ятовуються на все життя, і ти дуже серйозною «підсаджуєшся» на це швидкоплинне відчуття свободи. Ну а потім знову їж водорості 🙂
Після декількох занятть вирушайте відпочити на Білий пляж, другу станцію. Кафе і ресторани пропонують спробувати морепродукти, сидячи за столиком прямо на пляжі; покурити кальян, валяючись на м’яких подушках, потягуючи фреш з місцевих фруктів і слухаючи океан; подивитися вогняне шоу у виконанні розкутих леді-боїв.
З усіх відвіданих закладів на острові є найбільш зап’ятовуються:
? Nami resort restaurant — приголомшливий вид на пляж Динивид, до ресторану вас піднімає спеціальний бамбуковий ліфт, смачна кухня;
? Don Churro — для шанувальників латиноамериканської кухні та музики, неймовірно смачні чуррос з корицею (скидати калорії біжимо на Булабог);
? Aplaya Beach Bar — для вечірнього релаксу, смачні коктейлі і кальяни, італійська кухня, м’які які пуфи прямо на березі моря;
? Los Indios Bravos — славитися своїми запеченими устрицями, які подають тільки після 16:00;
? Coco Mama — невеликий кіоск на головній торговельній вулиці Боракая — D mall. Тут потрібно спробувати морозиво з кокоса з манго, запиваючи кокосова водою. Must try для таких же кокосо-маніяків, як я!
Звичайно, на Боракай є не тільки Білий пляж Булабог. Є маса інших гарних виходів до моря. Приміром — пляж Puka: по красі не поступається своєму знаменитому товаришеві, але більш малолюдний. Можете влаштувати собі справжнє пригода: взяти човен і покататися на ній прямо з Білого пляжу. Є ще багато інших маленьких пляжів, які ви з легкістю зможете відшукати на карті.
Навіть якщо ви не налаштовані навчатися кайтсерфінгу, то зможете вибрати собі масу зайняти по душі: поплавати на заході на човні або взяти в оренду supboard, відправитися з аквалангом до довколишніх островів або навіть навчитися плавати з хвостом русалки.
Хоча Боракай не може похвалитися ні величезною територією (10 км2), ні наявністю великої кількості пам’яток, до того ж заслужено вважається найдорожчим з усіх островів Філіппін, але він здатний закохати в себе, змусивши щохвилини мріяти про нову зустріч ?