Українці в Чехії

Кафе замість машин: у Празі частково закрили набережну Smetanovo nábřeží

У суботу, 23 травня, в центрі Праги частково закрили для руху автомобілів набережну Smetanovo nábřeží, щоб місцеві ресторани змогли відкрити там тераси. Тім самим влада вирішила допомогти закладами в умовах кризи і заодно перевірити, наскільки вдалою є ідея зробити набережну повністю пішохідною. Вона обговорюється останні кілька років.

До кінця літа автомобілі не зможуть проїхати у напрямку Карлового мосту на ділянці між кафе «Славія» (kavárna Slavia) і Парком національного пробудження (park Národního probuzení). У зворотному напрямку рух збережено, як і трамвайне сполучення. Водіям доводиться об’їжджати відрізок по вулиці Divadelní.

Для безпеки відвідувачів кафе ділянку обгородили бетонними блоками. Утворилося громадський простір влади також збираються використовувати для проведення різних культурних акцій.

За даними статистиків, у звичайний час на автомобілі припадає лише 15% пасажиропотоку, що проходити через набережну. Причому основна частина рухається з центру. Ще 33% – це трамваї, і 52% – пішоходи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України