В рамках виконання Національного плану заходів з виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України Кабінет міністрів України схвалив Стратегію розвитку Державної прикордонної служби України. Відповідне розпорядження №1189-р від 23 листопада опубліковане на урядовому порталі.
Стратегія розвитку Державної прикордонної служби України була розроблена у зв’язку із участю у реформуванні правоохоронної системи України, зокрема виконання Стратегії розвитку органів внутрішніх справ України та Концепції першочергових заходів реформування системи Міністерства внутрішніх справ.
Основною метою документу, розробленого Адміністрацією Держприкордонслужби, є забезпечення ефективної реалізації політики у сфері безпеки державного кордону, а також охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.
Стратегія визначає чотири основні напрями розвитку служби. Серед них забезпечення розвитку інтегрованого управління кордонами з урахуванням досвіду держав – членів Європейського Союзу, підвищення рівня боєздатності органів Держприкордонслужби та їх спроможності до виконання завдань із захисту державного кордону, забезпечення готовності прикордонного відомства до охорони тимчасово неконтрольованих ділянок державного кордону після відновлення контролю над ними, а також підвищення рівня довіри населення до Держприкордонслужби та її особового складу.
Проект Стратегії розвитку пройшов публічне обговорення. До його опрацювання залучались Місії Європейського Союзу з надання допомоги в реформуванні цивільного сектору безпеки (EUAM), Місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону Україні та Молдові (EUBAM), а також Громадська і Консультативна ради, профспілка і ветеранська організація, та з внесенням поправок погоджений з усіма зацікавленими органами виконавчої влади.
Джерелами фінансування реалізації Стратегії є кошти державного бюджету, міжнародна технічна допомога та інші джерела, не заборонені законодавством.
Реалізація Стратегії здійснюватиметься шляхом виконання актів законодавства, а також розроблення нових актів, необхідних для розвитку Держприкордонслужби, та проведення моніторингу стану її розвитку.
Державна прикордонна служба України