Авторські статтіТехно

Apple спонсорує проект по перетворенню енергії морських хвиль в електрику

IT-гігант індустрії електроніки компанія Apple спільно з Агентством з відновлюваної енергетики Ірландії (SEAL) підписали меморандум про те, що в 2016 році створить загальний фонд, який буде виділяти кошти на дослідження і розвитку перетворення енергії морських хвиль в електрику.

В новий «зелений» проект Apple вже готова інвестувати € 1 млн. З резервів фонду планується щорічно протягом чотирьох років виділяти по 250 тисяч євро.

Очікується, що ці кошти підуть на випробування перших прототипів установок для перетворення енергії морських хвиль (створені у рамках гранту SEAI), які зараз знаходяться на морському полігоні затоки Голуей.

«Ми дуже раді тому, що океан може послужити джерелом «зеленої» енергії для нашого дата-центру, який зараз будується в селищі Атенрай в графстві Голуей, — заявила віце-президент Apple з екологічних ініціатив Ліза Джексон (Lisa Jackson). – Нашою метою є 100% використання відновлюваної енергії для всіх наших підприємств і віримо, що інвестиції в інноваційні проекти наблизять нас до цього».

Apple вже неодноразово заявляла про своє бажання досягти 100-відсоткового показника використання чистої енергії сонця, вітру та води на всіх своїх виробничих потужностях. Так, раніше повідомлялося, що компанія внесок близько 2 млрд. долларів на будівництво комплексу для зберігання даних і розміщення серверів в місті Меса, штат Арізона, США.

Також, на початку 2015 року компанія оголосила про плани вкласти 1,7 млрд євро в будівництво двох нових дата-центрів, один з яких повинен з”явитися поблизу невеликого міста Атенрай (графство Голуей, Ірландія). Після закінчення будівництва в 2017 році об’єкт буде повністю функціонувати за рахунок «зеленої» енергії.

Віце-президент Apple з питань екологічних ініціатив компанії Ліза Джексон заявила, що новий дата-центр в Ірландії в майбутньому буде частково використовувати чисту енергію морських хвиль. Крім усього іншого, купертинівська компанія інвестує в біогазові паливні елементи, а також працює над створенням свого власного електромобіля, який планується випустити вже до 2019 року.

Джерело: econet.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.