Авторські статті

Журналіст: річниця Томосу ПЦУ – сьогодні можна точно сказати, нам просто дуже пощастило

Рівно рік тому ми зустрічали Різдво Христове з дивовижною новиною – Вселенський Патріарх підписав Томос Помісної Православної церкви в Україні. Сталося те, що намагався зробити гетьман Мазепа. Те, що не вдалося гетьману Павлу Скоропадському і президенту Віктору Ющенку. Україна отримала власну помісну церкву, ту, яка не є філією московської РПЦ, і яка визнана Вселенським Патріархом. І ось , дивлячись сьогодні на рік назад, стає ясно, наскільки сильно нам пощастило тоді. Ми встигли. Про це у своєму блозі пише журналіст і блогер Дмитро Вовнянко.

Він зазначає, команда президента Порошенко зробила неймовірну роботу – і встигла отримати Томос і оформити Православну церкву в Україні за всіма правилами. Якщо б тоді справа затяглася на кілька місяців, то зараз жодної помісної Православної церкви в Україні ми не мали б. До ПЦУ можна ставитися як завгодно, але вона – реальність. Її вже не ліквідують розчерком пера. Протягом року ПЦУ визнали Елладська православна церква і Олександрійський патріархат – але все це інерція дій команди Порошенка, робота депутатів «Євросолідарності» і самого митрополита Єпіфанія. За рік в ПЦУ перейшли близько 600 парафій, але більшість з них це при президентові Порошенко.

Вовнянко зазначає, зараз команда президента Зеленського для зміцнення української помісної церкви не зробила абсолютно нічого. Закон про право громадян обирати собі релігійну конфесію – не діє. Закон про перейменування філії російської РПЦ, так званої «УПЦ-МП» – не виконується. На посаду відповідального в Мінкульті за політику проштовхують креатуру так званої «УПЦ МП». Заступник голови ВП Трофимов під час візиту на Буковину втрутився у суперечку, явно відстоюючи «хотілки» так званої «УПЦ МП». Команда Зеленського чітко дотримується тези: «Неважливо яка церква, якщо вона освітлена і заасфальтована». Влада не зміцнює українську церкву – вона замирюється з церквою Кремля. «Томос на хліб не намажеш», – як заявила наближена до влади, відома пропагандистка. Підміняти світоглядне потребами шлунковими і статевими – стиль команди Зеленського.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України