Політика

Ющенко не відчуває своєї провини щодо ситуації в Україні і нешкодує нічого за часів свого президенства

Колишній президент України розповів ведучій “Світського життя” Каті Осадчій, чому в країні криза.

– Вікторе Андрійовичу, ми з вами спілкувалися ще до президентських виборів. Зрештою, на виборах переміг Петро Порошенко – кандидат, якого ви підтримували, і дуже гарний ваш знайомий, кум. Чи спілкувалися ви ним приватно з приводу ситуації в Україні?

– Порошенко сьогодні працює по 18 годин. Подивіться, який на нього тиск, який в нього фізичний стан. Тому ми всі розуміємо, що це каторга, і дай Боже достойно йому пройти цю дорогу, і дай Бог йому здоров’я, щоб все це перенести. Ми мали дві серйозні зустрічі з тієї ситуації. Від нас сьогодні вимагається єдність.

– За роки вашого президентства російсько-українські стосунки також були непростими. Вас багато критикували за ваші кроки. Чи гадали ви, що можете дійти до збройного конфлікту?

– Я не думав, що наші стосунки можуть бути зіпсовані одним російським фашистом. Разом з тим, у нас прийде час шукати відповіді, чому це сталося у східній Україні? Але, з іншого боку, неправильно у всьому звинувачувати політиків. В’ячеслав Максимович Чорновіл дуже часто говорив: “Україна розпочинається з тебе”. Ми маємо багато мільйонів українців, з яких ще Україна не розпочалась. Тебе візьми у Москву – ти у Москві будеш, у Владивостоку – і там будеш. Ти перекотиполе, в тебе батьківщини немає!

– Віктор Ющенко – Ви не будете заперечувати, що є люди і у Криму і, на жаль, на сході країни, які дійсно хочуть в Росію? І зараз українці покладають вину на колишніх президентів України, що не займалися Кримом і тому кримчани так захотіли жити в Росії.

– Давайте розрізняти причину і наслідок. Те, що відбувається на сході України, причина – це Путін. Путінська імперська політика, яка здобрена великими грішми і, внаслідок, на ці гроші є наймити. І наслідок: одна зла імперія замовляє таке кіно, а друга частина – гнила, низька частина українського суспільства приймає подачу.

– Відчуваєте свою, можливо, провину в якомусь з цих питань? Що Крим не зберегли? Не розповіли кримчанам, що вони українці?

-Я був переконаний в тому, що я роблю те, що найбільш потрібно для моєї нації. Те, що значна частина суспільства цього не поділяла і не розуміла – повірте, я вважаю, що це не моя провина.

-Про що ви шкодуєте в своїй президентській кар’єрі? -….по великому рахунку шкодування немає.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.