Політика

Ющенко не відчуває своєї провини щодо ситуації в Україні і нешкодує нічого за часів свого президенства

Колишній президент України розповів ведучій “Світського життя” Каті Осадчій, чому в країні криза.

– Вікторе Андрійовичу, ми з вами спілкувалися ще до президентських виборів. Зрештою, на виборах переміг Петро Порошенко – кандидат, якого ви підтримували, і дуже гарний ваш знайомий, кум. Чи спілкувалися ви ним приватно з приводу ситуації в Україні?

– Порошенко сьогодні працює по 18 годин. Подивіться, який на нього тиск, який в нього фізичний стан. Тому ми всі розуміємо, що це каторга, і дай Боже достойно йому пройти цю дорогу, і дай Бог йому здоров’я, щоб все це перенести. Ми мали дві серйозні зустрічі з тієї ситуації. Від нас сьогодні вимагається єдність.

– За роки вашого президентства російсько-українські стосунки також були непростими. Вас багато критикували за ваші кроки. Чи гадали ви, що можете дійти до збройного конфлікту?

– Я не думав, що наші стосунки можуть бути зіпсовані одним російським фашистом. Разом з тим, у нас прийде час шукати відповіді, чому це сталося у східній Україні? Але, з іншого боку, неправильно у всьому звинувачувати політиків. В’ячеслав Максимович Чорновіл дуже часто говорив: “Україна розпочинається з тебе”. Ми маємо багато мільйонів українців, з яких ще Україна не розпочалась. Тебе візьми у Москву – ти у Москві будеш, у Владивостоку – і там будеш. Ти перекотиполе, в тебе батьківщини немає!

– Віктор Ющенко – Ви не будете заперечувати, що є люди і у Криму і, на жаль, на сході країни, які дійсно хочуть в Росію? І зараз українці покладають вину на колишніх президентів України, що не займалися Кримом і тому кримчани так захотіли жити в Росії.

– Давайте розрізняти причину і наслідок. Те, що відбувається на сході України, причина – це Путін. Путінська імперська політика, яка здобрена великими грішми і, внаслідок, на ці гроші є наймити. І наслідок: одна зла імперія замовляє таке кіно, а друга частина – гнила, низька частина українського суспільства приймає подачу.

– Відчуваєте свою, можливо, провину в якомусь з цих питань? Що Крим не зберегли? Не розповіли кримчанам, що вони українці?

-Я був переконаний в тому, що я роблю те, що найбільш потрібно для моєї нації. Те, що значна частина суспільства цього не поділяла і не розуміла – повірте, я вважаю, що це не моя провина.

-Про що ви шкодуєте в своїй президентській кар’єрі? -….по великому рахунку шкодування немає.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh