Голова партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявляє, що президент Росії Володимир Путін, руйнуючи світовий правопорядок, використовує фашистську пропаганду, та попередила, що у випадку подальшого невтручання світу в ситуацію з Україною, західним демократіям доведеться жити за порядком денним режиму Путіна.
Про це йдеться в її інтерв’ю з німецьким виданням
– Пані Тимошенко, що ви думаєте про промову Путіна?
– У геніального радянського кінорежисера Михайла Ромма був документальний фільм “Звичайний фашизм”. Фільм правдивий та жорсткий. Я думаю, якби режисер був живий сьогодні, він би обов’язково включив промову Путіна від 18 березня у свою картину окремим фрагментом. Тому що це – фашизм у чистому, дистильованому вигляді, тим більш небезпечний, адже він закамуфльований словоблуддям про “дружбу народів”.
Та сама зневага до іншої нації, той же виклик світу, та сама хвороблива впевненість у своїй правоті, доповнена безмежною хамською брехнею – це фашистська пропаганда. Велика Брехня.
Коли Путін говорить, що Майдан – це озброєні до зубів бойовики, нацисти та антисеміти, не має сенсу сперечатися, ця людина має психічні проблеми. “Бойовики” Майдану – це 20-річні студенти, які вийшли з картонними іграшковими щитами проти снайперів. Снайперів, яких надіслав і якими керував Путін.
Я думаю, такої промови, як вчорашня промова Путіна, Європа та світ не чули з 1938 року. Сигнал Заходу та Києву такий: мені на вас наплювати.
– Які найбільші помилки Заходу по відношенню до Путіна?
– Найбільша помилка – розглядати агресію Путіна проти України, як локальний конфлікт. Звичайно, можна проігнорувати це “заради миру у всьому світі”, але Путін вже почав знищувати світ. Він зухвало заявив про те, що сучасні світові демократичні інститути є неефективними, що вони не працюють та їх необхідно ліквідувати. Вірніше, він розпочав війну зі світом набагато раніше. Коли підтримав розкол у Молдові, коли влаштував криваву бійню в Грузії, коли очолив всесвітній клуб диктаторів і захищав та продовжує захищати їх до останнього – від Каддафі до Асада.
Помилка світу в тому, що він продовжує пропускати зародження і становлення нового фашистського режиму. Якщо світ пробачить йому і надалі продовжуватиме бездіяльність по відношенню до України, цей режим стане домінуючою і основною силою в Європі. Якщо світ промовчить, то буде змушений танцювати під дудку Путіна.
Друга помилка – боротьба з путінським режимом поки що ведеться неадекватними і слабкими засобами, у порівнянні з його військовими методами. Це лише робить його сильнішим та переконує йти далі. Напівзаходи гірші за відсутність заходів.
– Які претензії ви висуваєте до Заходу?
– Ми дуже вдячні Європі та світу за духовну та моральну підтримку, їхню думку і перші санкції. Дуже важливо, що вони продемонстрували єдину позицію та стоять на боці правди і миру. Але я буду відвертою: українці очікували та очікують більшого. Дійсно, сьогодні це стосується не лише України, криза є набагато глобальнішою. По-суті, Путін намагається демонтувати світову систему безпеки, яку було створено після Другої світової війни, та внести хаос у світовий правопорядок. Переділ світової карти за допомогою війни, масових вбивств та кровопролиття стає його “Mein Kampf”.
– Яким чином можна зупинити Путіна?
– Як його зупинити? Запитайте будь-якого німецького полісмена, що він буде робити, коли дізнається, що п’яний водій, втративши контроль, несеться на повній швидкості на автобусну зупинку, повну людей. Мабуть, просто свистіти у свисток у цьому випадку недостатньо.
– Як повинна реагувати Україна?
– Ми будемо захищатися. Ми сподівалися на Будапештський меморандум 1994 року, згідно з яким Україні гарантувалися безпека, територіальна цілісність та суверенітет. Але ми побачили, що такі документи та угоди не працюють проти безпрецедентної та істеричної агресії. Ми змушені протистояти агресору один на один. Ми не бачимо іншого шляху. Протягом місяців Майдану Україна навчилася перемагати, хай лише з дерев’яними щитами, але з героїзмом та патріотизмом у серці. Ми маємо гіркий досвід, але це досвід перемоги. Ми не дозволимо нікому ображати нашу країну. Ми мусимо захистити нашу країну, чого б це не коштувало.
Bild, 19 березня 2014 року