Жителям Праги запропонували побути пастухами

Ентузіасти з громадського об’єднання Pražská pastvina запропонували жителям Праги приміряти на себе роль пастухів і відпочити від міського життя, не залишаючи при цьому межі столиці.

Будь-який бажаючий може пасти стада овець, кіз, а іноді і коней з ослами, годувати тварин та надавати іншу допомогу по господарству. Для цього потрібно лише зв’язку язатися з організатором Войтехом Коштиржем (по телефону 603 598 341 або на сайті) і домовитися про зустріч. Самостійно пасти тварин новачків довірять після кількох вступних зайняти. Зараз стадо знаходиться в Радотинской долині.

Головна мета проекту, однак, зовсім не розвага містян – а підтримка унікальної флори на заповідних територіях Праги. Щорічно магістрат виділяє на ці цілі близько 1,3 млн крон, які поділяють між собою вибрані фермерські господарства. Кози, вівці та корови використовуються в якості «живих газонокосарок, щоб не порушувати спокій мешканців заповідників гуркотом працюючої техніки, а також природних способом розпушувати грунт і удобрювати її.

Зазвичай випас проходити з травня по жовтень в таких парках, як «Дивока Шарка» (Divoká Šárka), «Седлецкие скелі» (Sedlecké skály), «Подбабские скелі» (Podbabské skály), «солов’їна долина» (Slavičí údolí), «Радотинскі скелі» (Radotínské skály) і «Видоуле» (Vidoule).

Pražská pastvina організовує прибирання заповідних територій, висадження рослин та інші акції на захист природи, регулярно влаштовуючи трудові поїздки з добровольцями в інші регіони Чехії. Тут працює принцип взаємовигідного обміну – міські жителі отримують можливість змінити обстановку і поспілкуватися з природою, а активісти – додаткові робочі руки.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh