Українці в Чехії

Жителям Праги запропонували побути пастухами

Ентузіасти з громадського об’єднання Pražská pastvina запропонували жителям Праги приміряти на себе роль пастухів і відпочити від міського життя, не залишаючи при цьому межі столиці.

Будь-який бажаючий може пасти стада овець, кіз, а іноді і коней з ослами, годувати тварин та надавати іншу допомогу по господарству. Для цього потрібно лише зв’язку язатися з організатором Войтехом Коштиржем (по телефону 603 598 341 або на сайті) і домовитися про зустріч. Самостійно пасти тварин новачків довірять після кількох вступних зайняти. Зараз стадо знаходиться в Радотинской долині.

Головна мета проекту, однак, зовсім не розвага містян – а підтримка унікальної флори на заповідних територіях Праги. Щорічно магістрат виділяє на ці цілі близько 1,3 млн крон, які поділяють між собою вибрані фермерські господарства. Кози, вівці та корови використовуються в якості «живих газонокосарок, щоб не порушувати спокій мешканців заповідників гуркотом працюючої техніки, а також природних способом розпушувати грунт і удобрювати її.

Зазвичай випас проходити з травня по жовтень в таких парках, як «Дивока Шарка» (Divoká Šárka), «Седлецкие скелі» (Sedlecké skály), «Подбабские скелі» (Podbabské skály), «солов’їна долина» (Slavičí údolí), «Радотинскі скелі» (Radotínské skály) і «Видоуле» (Vidoule).

Pražská pastvina організовує прибирання заповідних територій, висадження рослин та інші акції на захист природи, регулярно влаштовуючи трудові поїздки з добровольцями в інші регіони Чехії. Тут працює принцип взаємовигідного обміну – міські жителі отримують можливість змінити обстановку і поспілкуватися з природою, а активісти – додаткові робочі руки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

sixteen + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.