Житло в Австрії стає все менш доступним

Згідно з дослідженням житлового будівництва Erste Bank und Sparkasse, домоволодіння стає все важче фінансувати, особливо для молоді

Розрив між вартістю житла та доходами збільшується. У той час як реальна заробітна плата зросла майже на п’ять відсотків за останні п’ять років, орендна плата зросла на 15 відсотків, а ціни на нерухомість виросли на цілих 27 відсотків.

Бос Erste Bank Петер Босек вважає такий розвиток подій проблематичним, оскільки «життя – це емоційна потреба в безпеці». Зокрема, молоді сім’ї зараз практично не можуть купувати нерухомість без фінансової допомоги батьків або спадщини. В ході дослідження, проведеного Erste Bank und Sparkasse, було опитано 900 дорослих. Лише близько чверті з них в даний час вважають житло «доступним», і більшість очікує, що ціни будуть продовжувати рости. Тому четверо з п’яти побоюються, що через десять років вони більше не зможуть дозволити собі купити квартиру.

Гарна новина полягає в тому, що дві третини опитаних задоволені своїм житловим становищем. Цей результат, ймовірно, також пов’язаний з тим, що близько 60 відсотків австрійців володіють власним житловим простором. У федеральній столиці, навпроти, четверо з п’яти чоловік знімають житло, а тут витрати ростуть дуже сильно. Орендна плата в існуючих об’єктах нерухомості зростає ще швидше, ніж в нових будівлях. Босек бачить основну причину цього, зокрема, в привабливості розташованих в центрі старих будівель.

Кредитування житлового сектора також продовжує рости, незважаючи на коронавірусну кризу. Згідно з дослідженням, в цьому році зросла інтерес до будинків за містом. В Erste Bank und Sparkasse ще не відбулося збільшення кількості неповернутих кредитів, але в цілому 40 000 кредитів були тимчасово відстрочені. Однак це тільки відкладе процентні ставки на потім, і слід пам’ятати, що економічні потрясіння, викликані кризою віруса, ще не закінчилися – асоціація Kreditschutzverband побоюється, що з 2021 роки кількість банкрутств і дефолтів збільшиться.

За матеріалами: https: //kurier.at/
Фото: Getty Images / Scharvik / istockphoto

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh