Новини з Австрії

Житло в Австрії стає все менш доступним

Згідно з дослідженням житлового будівництва Erste Bank und Sparkasse, домоволодіння стає все важче фінансувати, особливо для молоді

Розрив між вартістю житла та доходами збільшується. У той час як реальна заробітна плата зросла майже на п’ять відсотків за останні п’ять років, орендна плата зросла на 15 відсотків, а ціни на нерухомість виросли на цілих 27 відсотків.

Бос Erste Bank Петер Босек вважає такий розвиток подій проблематичним, оскільки «життя – це емоційна потреба в безпеці». Зокрема, молоді сім’ї зараз практично не можуть купувати нерухомість без фінансової допомоги батьків або спадщини. В ході дослідження, проведеного Erste Bank und Sparkasse, було опитано 900 дорослих. Лише близько чверті з них в даний час вважають житло «доступним», і більшість очікує, що ціни будуть продовжувати рости. Тому четверо з п’яти побоюються, що через десять років вони більше не зможуть дозволити собі купити квартиру.

Гарна новина полягає в тому, що дві третини опитаних задоволені своїм житловим становищем. Цей результат, ймовірно, також пов’язаний з тим, що близько 60 відсотків австрійців володіють власним житловим простором. У федеральній столиці, навпроти, четверо з п’яти чоловік знімають житло, а тут витрати ростуть дуже сильно. Орендна плата в існуючих об’єктах нерухомості зростає ще швидше, ніж в нових будівлях. Босек бачить основну причину цього, зокрема, в привабливості розташованих в центрі старих будівель.

Кредитування житлового сектора також продовжує рости, незважаючи на коронавірусну кризу. Згідно з дослідженням, в цьому році зросла інтерес до будинків за містом. В Erste Bank und Sparkasse ще не відбулося збільшення кількості неповернутих кредитів, але в цілому 40 000 кредитів були тимчасово відстрочені. Однак це тільки відкладе процентні ставки на потім, і слід пам’ятати, що економічні потрясіння, викликані кризою віруса, ще не закінчилися – асоціація Kreditschutzverband побоюється, що з 2021 роки кількість банкрутств і дефолтів збільшиться.

За матеріалами: https: //kurier.at/
Фото: Getty Images / Scharvik / istockphoto

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.