Кулінарія

Чи їдять мечохвостів?

Едят ли мечехвостов?

Мечохвости (краб-підкова) хоча і нагадують кілька ракоподібних, такими насправді не є. Вони належать до зовсім іншого підтипу — хелицеровых і є більш близькими родичами павукам, скорпіонам і доісторичним трилобитам. Вони абсолютно нешкідливі і не кусаються, незважаючи на свій грізний вигляд. У них досить гострий хвіст, але і він не призначений для захисту. З його допомогою ці тварини перевертаються, якщо раптом виявляться на спині.
Едят ли мечехвостов?Едят ли мечехвостов?
Існує 4 види мечохвостів. Особливої гастрономічної популярністю вони не відрізняються, хоча і є в меню деяких азіатських країн, таких як Малайзія.

Ікра мечохвостів

Мечохвости не мають яких-небудь м’ясистих частин тіла, придатних для вживання в їжу, за винятком ікри. Нею якраз і харчується більшість великих перелітних птахів, черепах та інших морських тварин. Ікра розташована на нижній частині тіла мечохвостів і має зелений або помаранчевий колір. У деяких країнах Азії вона вважається афродизіаком, тому користується особливим попитом і коштує досить дорого. На смак ікра занадто солона, а на дотик – резиноподіна. Вважається, що помаранчева краще зеленої, хоча деякі гурмани віддають перевагу чому-то саме зелену.
Едят ли мечехвостов?Едят ли мечехвостов?
Втім, у ресторанах, де мечохвостів є популярними стравою, подають не тільки його ікру. Іноді пропонується і тіло тварини в панцирі. У такому разі тушка готується на грилі, а потім перекладається на тарілку. Ви самостійно можете відокремити від неї ікру і з’єднання їсти, при цьому інша частина тваринного знову-таки в їжу не вживається.
Едят ли мечехвостов?
Іноді ікру мечохвостів їдять не просто так, а додають її у салати. Перед цим мечохвостів варять у киплячій води протягом 3 хвилин, остуджують, витягують з нього ікру, ретельно її промивають і кладуть у салат.
Едят ли мечехвостов?Едят ли мечехвостов?
Рекомендуємо почитати:

  • Гастрономічне пригода: Вулична їжа Бангкока
  • Гастрономічний туризм, популярні країни

 

Небезпека вживання мечохвостів

Необхідно знати, що існують особливі правила вилучення ікри, її очищення і рецепти приготування страв з неї. Це дуже важливо. Вся справа в тому, що деякі види мечохвостів небезпечні для людини, так як містять потужний нейротоксин під назвою тетродотоксин, з-за якого можна не тільки заробити сильне харчове отруєння, але і померти. В Таїланді та Камбоджі спостерігалися випадки смертельного результату після вживання ікри мечохвостів. Наукові дослідження показали, що нейротоксин присутня в ікрі мечохвостів тільки в певну пору року.
Едят ли мечехвостов?
Це не єдина неприємність, яка може трапитися після вживання ікри мечохвостів. Іноді можуть спостерігатися алергічні реакції, які, щоправда, добре піддаються лікуванню хлорфеніраміном. Щоб уникнути алергії, просто не рекомендується вживати в їжу ікру молодих особин.

Як згадувалося вище, їстівних частин, крім ікри, у тваринному більше немає. Навіть якщо ви знайшли якусь м’яка яку частину і хочете її спробувати, робити цього вкрай не рекомендується, тому що, як стверджують місцеві жителі, це здатне викликати запаморочення.

Майте на увазі

Сьогодні мечохвостів можна зустріти в ресторанах не тільки в Південно-Східній Азії, але і багатьох інших частинах світу. Також можна придбати і спеціальні хімічні набори для визначення наявності у тварин тетродотоксина. Однак навіть якщо тетродоксина немає, безпечно ікру споживати тільки тоді, коли вона правильно приготовлена. А чи правильно це може зробити тільки кваліфікований кухар. Таким чином, ніколи не слід готувати мечохвостів самостійно, не маючи будь-якого досвіду його обробки. Це допоможе уникнути отруєння, алергії та інших ускладнень.

Дах мечохвостів

Дослідження крові мечохвостів дозволив виявити компоненти, що сприяють кращому згортання крові людини. Цих незвичайних тварин використовують при виробництві різних ін’єкційних препаратів, що вже допомогло врятувати мільйони людських життів. Дах мечохвостів має блакитний колір.
Едят ли мечехвостов?
Крім того, оболонка мечохвостів має в своєму складі хітин, який використовується при виробництві противоожогового перев’язувального матеріалу. Бинти з хітином забезпечують ефективне і швидке загоєння пошкоджених при опіках поверхонь шкіри. Завдяки цьому мечохвости стали особливо цінуватися.

Автор статті: Семенова Наталія «Гранд Кулінар»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

5 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.