Член Комітету Європарламенту у закордонних справах Яцек Саріуш-Вольський заявив, що потрібно діяти негайно. «Ми маємо захищати свій суверенний вибір – хто є нашим партнером, що є нашою політикою сусідства. Росія кидає виклик ЄС, не лише Східному партнерству», – наголосив євродепутат.
Політик вважає, що відповідати на російський тиск потрібно багатьма методами, серед яких посилення дипломатичного тиску на Росію, надання дипломатичної підтримки східним партнерам, ембарго на російські товари та звернення зі скаргою до СОТ щодо російської політики.
Євродепутат від Ірдандії Шон Келлі заявив, що Росії треба «показати червону картку». За його словами, це має показати РФ, що потрібно грати з повагою до правил.
Колишній голова Європарламенту Єжи Бузек вважає, що дії ЄС «мають бути рішучими» і як аргумент до такої рішучості наводить успіх тих 10 країн, що почали реформи більше 20 років тому, а на сьогодні вже є членами ЄС.
Комісар ЄС із питань розширення Штефан Фюле заявив, що ЄС має «плідніше працювати, особливо у налагодженні спілкування із російською стороною»
«Східне партнерство не на шкоду Вам, не проти вас, не на шкоду вашим інтересам», – звернувся єврокомісар до своїх російських партнерів.
«Я розумію, що Росія розглядає розширення стандартів і норм ЄС як потенційну проблему, тому що стандарти Митного союзу не є такими ж, проте норми і стандарти Європейського союзу є ідентичними до норм СОТ, тому Росія повинна також розвивати їх у себе», – вважає єврокомісар.