Політика

Freedom House: Угода про асоціацію між Україною та ЄС перебуває під загрозою

Угода про асоціацію між Україною та ЄС перебуває під загрозою через відсутність політичної волі в української влади виконати критерії, визначені Радою ЄС як необхідні для підписання цього документу. Про це йдеться у доповіді Freedom House «Країни перехідного періоду 2013: Авторитарна агресія та тиск режиму суворої економії», повідомляє прес-служба «Батьківщини».

«Політично-мотивована справа проти Юлії Тимошенко, яка, поза сумнівом, є упередженою з юридичної точки зору, та інші свідчення загальних антидемократичних тенденцій зашкодили відносинам Януковича з США та Європою і стали на заваді підписанню Угоди про асоціацію з ЄС», – йдеться у доповіді.

У зв’язку з цим Freedom House звертає увагу на концентрацію влади в руках президента Януковича і його родини, зловживання судочинством в політичних цілях, парламентські вибори 2012 року, які були визнані світовою спільнотою як крок назад від демократії, тиск на ЗМІ, корупцію тощо.

Окрему частину доповіді присвячено справам проти Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

«Справи проти Тимошенко та Луценка продовжують шкодити політичним відносинам всередині країни та негативно впливають на міжнародну оцінку системи правосуддя в Україні. Вердикт цим двом політикам визнаний міжнародною спільнотою як політично-мотивований, а судові процеси проти них такими, що не відповідають міжнародним демократичним стандартам», – зазначає Freedom House.

Як повідомлялось, раніше посол ЄС Ян Томбінькі заявив, що Україна зараз стоїть перед вибором – піти або європейським напрямом, або залишитися у сірій зоні небезпеки між Європою та Росією.

Нагадаємо, 11 версня віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич закликає президента Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу та головуючу в ЄС Литву підписати Угоду про асоціацію з Україною на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.

Тиждень.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.