ЄС|NATOАвторські статті

ЄС призупинить вільні подорожі по Шенгенській зоні на два роки

Міністри внутрішніх справ вирішили відновити кордони в Європі через наплив біженців.

Подорожі по Європі без паспортного контролю будуть припинені на два роки, поки Брюссель придумає, як зупинити наплив іммігрантів в ЄС. Про це повідомляє Зеркало тижня з посиланням на The Times, додаючи, що Брюсселю запропонували призупинити дію Шенгенської угоди і відновити ретельні перевірки на кордонах у той час, поки чиновники працюють над планом про виключення Греції із зони вільного пересування, оскільки вона не змогла зупинити або зареєструвати сотні тисяч іммігрантів.

Читайте також: Австрія вирішила призупинити дію Шенгенської угоди

Тепер Єврокомісія працюватиме над надзвичайними заходами для установки нової систему прикордонного контролю для перекриття шляху мігрантам з Греції до Німеччини через Балкани.

Також вивчається пропозиція бельгійської сторони побудувати табір ЄС для затриманих іммігрантів, який би вміщував чверть мільйона людей. Тут біженці зможуть жити, поки їх справи про надання притулку розглядатимуться.

Рішення про призупинення дії Шенгенської угоди було ухвалене міністрами внутрішніх справ ЄС і стало ударом для об’єднання. Бо Єврокомісія просила зберегти кордону 26 країн відкритими, оскільки це “найбільше досягнення союзу”. Нідерландський міністр з питань міграції Клаас Дійкофф пояснив, що в Шенгенській угоді буде змінена стаття 26, яка передбачає можливість тимчасового відновлення прикордонного контролю на півроку. Це дозволить закрити європейські кордони до двох років. “Якщо прикордонний контроль буде поновлено на два роки, буде важко знову його скасувати”, прокоментував The Times неназваний європейський чиновник.

Нагадаємо, під час дискусії в Давосі, присвяченому міграційному кризі ЄС, європейські політики відзначили, що біженці з Близького Сходу і Північної Африки використовують країни Південної і Центральної Європи як транзитні. Більшість мігрантів намагаються потрапити в Німеччину, Австрію, Швецію – держави з найбільш високими соціальними стандартами.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, але більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, відзначає в статті для ZN.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни “периферії” і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.