Духовне

Єпископат Бельгії по-своєму інтерпретує «Amoris laetitia»

Через рік після оголошення папської адгортації «Amoris laetitia» про подружжя і сім’ю, бельгійські єпископи видали на цю тему спеціальний пастирський лист, в якому роблять висновки для своїх єпархій. Як інформує польська редакція Радіо Ватикану, така інтерпретація суперечить позиції, яку раніше висловив префект Конгрегації науки віри.

Основною темою пастирського листа є питання доступу до Причастя розлучених осіб, котрі живуть в несакраментальному зв’язку. Йому єпископи присвятили майже половину листа, водночас ні словом не згадуючи про інші нагальні проблеми сімей, як наприклад, виховання дітей у вірі. Єпископи стверджують, що «Amoris laetitia» чітко відкриває двері для розлучених, що живуть в нових зв’язках, приймати «сакраментальну допомогу». Вони застерігають, що таке рішення не можна приймати легковажно, а потім цитують обширний фрагмент адгортації, в якому Франциск закликає розлучених до іспиту сумління.

Єпископи також заторкують питання поведінки щодо дітей, спроби примирення та ситуацію покинутого чоловіка/дружини. Однак всупереч тому, що містить текст папської адгортації, бельгійські єпископи припускають, що цей іспит совісті є критерієм допускання до таїнства. Натомість вони не згадують про основні умови, такі як важливість першого зв’язку чи відмова від фізичного співжиття в новому. Бельгійські єпископи стверджують, що рішення про прийняття чи неприйняття Причастя є рішенням совісті і його слід поважати.

Варто зазначити, що перед такою інтерпретацією папського документу нещодавно застерігав префект Конгрегації науки віри. Кардинал Герхард Мюллер наголосив, що «Amoris Laetitia» слід читати в контексті цілісності католицької Традиції, а «сакраментальна допомога», про яку згадує Папа в цій адгортації, стосується виключно тих осіб, які готові жити як брат і сестра.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.