Авторські статтіЗдоров'я

Чому зростає живіт- навіть при нормальній вазі

Зайвій жир на животі – це некрасиво і нездорово: він є фактором ризику метаболічного синдрому, діабету 2 типу, хвороб серця і раку. Нездоровий жир на животі називають вісцеральним – він накопичується навколо печінки та інших органів черевної порожнини.

Навіть люди з нормальною вагою, у яких спостерігається зайвій жир в області живота, схильні до ризику виникнення проблем зі здоров ям. Щоб цього не допустити, Голос українською розповість, чому зростає живіт і як прибрати зайві жирові відкладення в абдомінальній області.

Чому зростає живіт: можливі причини

Іноді, набираючи вагу, ми самі можемо встановити причину збільшення кілограмів – зниження фізичної активності і/або переїдання. Як правило, щоб позбавитися від зайвої ваги, досить відкоригувати раціон харчування і збільшити витрату калорій під час активного проведення часу. Однак іноді причина набору ваги не настільки очевидна, а жир накопичується на окремих ділянках тіла, наприклад, в абдомінальній області.

Щоб визначити, чому зростає живіт, необхідно звернути увагу на нижченаведені фактори:

  • особливості харчування;
  • напої;
  • рівень фізичної активності;
  • гормональний фон;
  • мікрофлора кишечника.

Деякі захворювання приводять до набору ваги, тому не зайвим буде звернути до лікаря, щоб виключити даний фактор.

Яке харчування може призвести до збільшення кількості вісцерального жиру?

Щодня Ви з’їдаєте більше цукру, ніж думаєте. Контролювати його кількість в їжі практично неможливо, а цукор можна знайте і в соусах, і у смажених продуктах. В ході досліджень був встановлений зв’язок між великою кількістю вживаного цукру і жиром на животі.

  • Постарайтеся зменшити кількість цукру і транс-жирів у раціоні, щоб жир менше відкладався в області живота.

Транс-жири – найшкідливіші з існуючих, оскільки їх стабільність досягається шляхом насичення їх воднем (гідрогенізація). А використовують такі жири, щоб продовжити термін зберігання різних продуктів, наприклад, крекерів, кексів, сумішей для випічки. Доведено, що транс-жири запускають запальні процеси і можуть призвести до інсулінорезистентності, хвороб серця і розвитку інших захворювань. Не дивно, що від таких речовин живіт зростанні і у чоловіків, і у жінок.

Достатня кількість білка в раціоні харчування дуже важлива, оскільки білок не тільки є основним будівельним матеріалом для організму, не відкладається про запас, але і дозволяє контролювати почуття голоду і прискорити метаболізм. Нестача білків в довгостроковій перспективи веде до набору ваги і зростання живота через збільшення рівня гормону під назвою нейропептид Y.

Щоб контролювати вагу, необхідно також вживати достатню кількість клітковини – вона насичує, стабілізує гормони голоду і дозволяє їсти менше калорійної їжі. Якщо в раціоні переважають вуглеводи і не вистачає клітковини, людина марно намагається боротися з почуттям голоду і набірає вагу.

Які напої провокують відкладення жиру на животі?

Першим і найголовнішим рідким ворогом плоского живота є алкоголь. По-перше, в ньому міститься дуже багато цукру, який сам по собі сприяє накопиченню жиру. По-друге, рідкі калорії не впливають на апетит так само, як тверда їжа. Якщо Ви п’єте калорії, Ви не наїдаєтеся, бо зверху додаєте їжу. І, як правило, ця їжа досить калорійна і шкідлива. Крім цього, алкоголь провокує запалення, захворювання печінки та інші проблеми зі здоров ям і, як показують дослідження, пригнічує спалювання калорій і сприяє відкладенню жиру. Це пояснює, чому зростає живіт, а також чому його називають пивним.

Солодку газовану воду давно і обгрунтовано звинувачують у наборі ваги, оскільки в ній містяться величезні дози цукру. Однак фруктові соки – теж не кращий напій для бажаючих вберегти живота від зайвого жиру, оскільки навіть несолодкий 100% фруктовий сік містить багато цукру. Якщо порівняти 250 мл соку і така ж кількість, колі, в їх складі цукру буде порівну – 24 грами.

Рівень фізичної активності впливає на жир в області живота?

Сидячий спосіб життя – один з найбільш значущих факторів ризику поганого здоров’я. Зниження рівня активності людства спостерігається вже протягом кількох десятків років. Дослідження, яке робили з 1988 по 2010 р. в США, показало, що зі зниженням фізичної активності набір ваги, в тому числі збільшення обхвату живота, у чоловіків і жінок.

  • Фізична активність допоможе не тільки запобігти накопиченню жиру на животі, але і зміцнити здоров’я в цілому.

Але цим шкоду неактивність не обмежується. Дослідження також показують, що люди, яким вдалося позбутися від жиру на животі, знову набрали вагу, коли почали вести неактивний спосіб життя.

Які гормональні зміни можуть призвести до зростання живота?

У менопаузальний період жінки часто цікавляться, чому зростає живіт. Справа в тому, що під час статевого дозрівання гормон естроген змушує організм накопичувати жир в області стегон і сідниць – так жінка готується до потенційної вагітності. Менопауза настає після припинення менструацій, і в цей час рівень естрогену різко знижується, тому жир відкладається в області живота.

Ще одним гормоном, підвищений рівень якого може провокувати зростання живота, є кортизол. Цей гормон виробляється наднирковими в стресових ситуаціях, однак постійний стрес призводить до появи «кортизолового живота». Недосип призводить до підвищення рівня кортизолу і провокує набір ваги.

Як мікрофлора кишечника впливає на накопичення жиру?

Кишечник людини – будинок для різних бактерій. Деякі з них приносять користь організму, інші шкодять йому. Дисбаланс бактерій в кишечнику підвищує ризик розвитку діабету 2 типу, хвороб серця, раку та інших захворювань.

Деякі дослідження показують, що переважання шкідливих бактерій веде до набору ваги, в тому числі в області живота. У людей з ожирінням вчені виявили велику кількість бактерії Firmicutes і припустили, що такі бактерії збільшують кількість калорій, абсорбуючих з їжі.

Відповідей на запитання про те, чому зростає живіт, може бути багато: неправильні харчові звички, нестача сну, гормональні зміни, брак фізичної активності, дисбаланс бактерій в кишечнику, часті стреси і навіть захворювання. У деяких випадках живіт зростає внаслідок впливу відразу декількох вищенаведених факторів. Тому ми вважаємо, що підхід до позбавлення від жиру на животі повинен бути комплексним – правильний спосіб життя дозволить зберегти стрункість на довгі роки!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України