Авторські статті

Єдина державна мова – це аксіома, яка не може бути предметом політичних торгів

Статус української мови як єдиної державної в Україні – це аксіома, яка не може бути предметом жодних політичних торгів всередині країни чи закордоном. Для України питання мови є не просто питанням комунікації – це фактор національної безпеки. Єдина державна українська мова – це основа національної єдности та незалежности України. На цьому наголосив лідер Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, кандидат на пост Президента України Олег Тягнибок, спілкуючись із громадою Івано-Франківська, 27 квітня 2014 року. Цього дня очільник українських націоналістів також зустрівся з громадою Богородчан, запланована зустріч і в місті Бурштин.

Так, під час розмови із прикарпатцями Голова ВО “Свобода” зауважив, що сьогодні Путін прямо використовує надуману проблему порушення прав російськомовного населення в Україні як привід для воєнної агресії проти нашої країни, як виправдання свого загарбання частини української території.

“Москва та її агенти в Україні вимагають запровадити другу державну російську мову або хоча би закріпити її офіційний статус у найбільш зрусифікованих регіонах. Це робиться з єдиною метою – спочатку розірвати національну єдність українців, щоби пізніше розірвати на шматки українську державу”, – наголосив свободівець.

Олег Тягнибок застеріг усіх українських політиків, зокрема партнерів по новій коаліції в парламенті, від “компромісів” у “мовному” питанні: “Будь-яке обмеження статусу української мови на користь російської хоча би на частині нашої території – це гра на користь окупанта і зрада національних інтересів. Тим паче, що понад 70% населення південно-східних областей вважають, що в Україні не утискають права російськомовних громадян”.

Лідер “Свободи” також висловив переконання в тому, що “мовний” закон Ківалова-Калєснічєнка, продавлений режимом Януковича на догоду Москві, який за змістом обмежує державний статус української мови, безумовно має бути скасовано. “Я не розумію заяви окремих кандидатів у президенти, які для того, щоби сподобатися частині виборців, заявляють, що цей закон має надалі діяти. Це популізм, який шкідливий для держави”, – заявив Олег Тягнибок.

Водночас політик наголосив, що зараз в Україні навпаки є серйозні проблеми із правами україномовних громадян, які не мають можливости використовувати українську мову в низці царин суспільного життя. Наприклад, частка журналів, які видаються українською, становить 18%, частка україномовних книжок на ринку не перевищує 20%, частка українського мовлення на найрейтинговіших телеканалах становить 30%, частка україномовних пісень на популярних радіостанціях – 5%.

“Фактично, навіть на 23-му році незалежности в Україні продовжується русифікація українців. І ми маємо зробити все для того, щоби її зупинити, – зазначив націоналіст. – Кожна людина сама обирає, якою мовою спілкуватися в побуті, зі своїми рідними, друзями. Цього ніхто не може і не має права забороняти будь-кому з нас. Але якщо йдеться про офіційний рівень спілкування, то тут має побутувати офіційна державна мова. А тому для держслужбовців та кандидатів на виборні посади необхідно запровадити обов’язковий іспит з української мови. Слід зобов’язати всіх держслужбовців вживати українську мову на роботі та під час публічних виступів”.

Олег Тягнибок також повідомив про те, що “Свобода” внесла на розгляд парламенту законопроєкти №№2978, 2979, 2980 про внесення змін до Митного тарифу України Б’юджетного кодексу України та Митного кодексу України (щодо ввізного мита на книжкову продукцію), які передбачають ввести ввізне мито на друковані товари іноземного виробництва у розмірі 5% та звільнити від оподаткування митом друкованої продукції українською мовою. Це, за словами очільника націоналістичного об’єднання сприятиме збільшенню частки української книги на національному книжковому ринку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України