Авторські статтіТехно

Авіаційне паливо, яке не загоряється при аваріях

1
Фото: Caltech

Хіміки з Каліфорнійського технологічного інституту створили новий полімер, який може значно знизити пожежонебезпеку авіапалива. Новий полімер не змінює властивостей палива в двигуні, але запобігає загорянню в разі аварії.

 

Результати оприлюднені в останньому номері журналу Science. Дослідницька група під керівництвом Джулії Корнфілд створила новий полімер на основі супрамолекули, які можуть зв’язуватися одина з одною для формування довгих ланцюгів. Супрамолекули дійсно чимось схожі на звичайні ланцюги, чиї ланки з’єднані за принципом «липучки». Вони можуть розпадатися, а потім з’єднуватися знову.

При додаванні полімеру в звичайне авіапаливо, супрамолекули не змінюють властивостей палива в звичайних режимах роботи двигуна. А ось при аваріях вони ускладнюють розпорошення у вигляді найдрібніших крапель і випаровування палива, і тим самим запобігають загоряння хмар повітряно-паливної суміші.

Поки полімер протестований тільки в лабораторії, але результати вкрай багатообіцяючі. Новий полімер добре сумісний зі звичайним паливом і вже існуючими двигунами, так що, ймовірно, ненадовго затримається в лабораторії, і незабаром буде використаний на практиці.

Відео: caltech

На відео експерименту можна спостерігати, як хмара розпиленого палива запалюється при контакті з джерелом високої температури, тоді як паливо з додаванням нового полімеру – ні.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України