Авіаційне паливо, яке не загоряється при аваріях

Фото: Caltech

Хіміки з Каліфорнійського технологічного інституту створили новий полімер, який може значно знизити пожежонебезпеку авіапалива. Новий полімер не змінює властивостей палива в двигуні, але запобігає загорянню в разі аварії.

 

Результати оприлюднені в останньому номері журналу Science. Дослідницька група під керівництвом Джулії Корнфілд створила новий полімер на основі супрамолекули, які можуть зв’язуватися одина з одною для формування довгих ланцюгів. Супрамолекули дійсно чимось схожі на звичайні ланцюги, чиї ланки з’єднані за принципом «липучки». Вони можуть розпадатися, а потім з’єднуватися знову.

При додаванні полімеру в звичайне авіапаливо, супрамолекули не змінюють властивостей палива в звичайних режимах роботи двигуна. А ось при аваріях вони ускладнюють розпорошення у вигляді найдрібніших крапель і випаровування палива, і тим самим запобігають загоряння хмар повітряно-паливної суміші.

Поки полімер протестований тільки в лабораторії, але результати вкрай багатообіцяючі. Новий полімер добре сумісний зі звичайним паливом і вже існуючими двигунами, так що, ймовірно, ненадовго затримається в лабораторії, і незабаром буде використаний на практиці.

Відео: caltech

На відео експерименту можна спостерігати, як хмара розпиленого палива запалюється при контакті з джерелом високої температури, тоді як паливо з додаванням нового полімеру – ні.

Популярная Механика

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh