Тонометри стали дуже поширеним приладом, що дозволяє якісно і безпомилково вимірювати тиск людини. Інше питання в тому, щоб вибрати найбільш зручний для вашого випадку тонометр.
Кожна людина, а особливо гіпертонік, просто зобов’язаний вміти правильно вимірювати тиск за допомогою тонометра.
Вибір автоматичного тонометра
Якщо ви шукаєте зручний тонометр, яким можна робити виміри поодинці і не вдаючись до додаткових хитрувань, то ми радимо вибрати автоматичний тонометр. Великий вибір тонометрів ви зможете знайти на сайті http://dopomoga.ua/tonometry/. Спеціалісти інтернет-магазину допоможуть вам з вибором.
Автоматичний тонометр самостійно проводить всі вимірювання. Вам достатньо лише вручну накачати повітря в манжету (в цьому випадку правильно говорити «напівавтоматичний тонометр»), натиснути СТАРТ і чекати результату на цифровому табло. На додаток до точних показниками систолічного і діастолічного тиску, тонометр також покаже і пульс.
Вбудований компресор, залежно від приміряє типу, здатний виробляти безпосередні вимірювання при накачуванні повітря або його спуску (фаза декомпресії).
Також компресор автоматично визначає необхідний тиск в манжеті і не перетягує руку більше необхідного.
Вибір автоматичного тонометра зводиться до вибору перевіреної фірми, а також безпосередній перевірці перед першим використанням. якісний автоматичний тонометр завжди видаватиме стабільний результат при кожному вимірі.
Механічний тонометр
Найбільш поширений тип тонометрів, за рахунок простоти реалізації та низької ціни. Це класичний варіант приладу, так часто зустрічається нами в лікарнях і багатьох будинках.
Пристрій складається з манжетки, стетоскопа, груші.
Механічні тонометри досить надійні, легко транспортуються. Однак, для комфортного вимірювання тиску механічним тонометром рекомендується присутність другої людини-спостерігача. Також вимірює повинен знати алгоритм фіксування результатів.
Добовий монітор тиску
Система добового моніторингу артеріального тиску
Відмінний варіант для вимірювання тиску людини протягом тривалого періоду часу (зазвичай 24 години). Інтервал вимірювань встановлюється індивідуально, а результати зберігаються у внутрішню пам’ять мікрокомп’ютера, або виводяться на табло (у цьому випадку необхідно записувати їх у ваш щоденник гіпертоніка). Зазвичай, інтервал вимірювань становить 15 хвилин вдень і 30 хвилин вночі.
В силу своєї специфіки СДМТ створюється максимально зручним для повсякденного носіння та інформує пацієнта про початок і закінчення чергового вимірювання. Якщо з яких-небудь причин вимір було перервано (наприклад, слабка накачування повітря), то СДМТ повторить спробу через кілька хвилин.
Дуже важливо робити примітки навпроти кожного вимірювання про поточний психофізичному стані.
Наостанок, хочемо розглянути пару моментів, про які часто запитують нас при виборі тонометра для дому.
Тонометр на зап’ястя для літніх людей
Зап’ястні тонометри дуже компактні і стильні
Даний варіант виконання тонометрів дуже відрізняється від звичного плечового. Як ви зрозуміли з назви, цей компактний автоматичний тонометр кріпиться на зап’ясті на манер наручних годинників. Спосіб його використання аналогічний автоматичному.
Повертаючись до питання, який тонометр краще на зап’ясті або на плече хочемо відзначити, що при всіх інших рівних характеристиках (проте, в силу малої популярності зап’ястних тонометрів їх ціна може бути істотно вище плечових), є деякі обмеження.
Тонометр на зап’ястя для літніх людей не рекомендований, оскільки не здатний дати точний результат при вимірюванні.
Пояснимо чому.
Після 50 років судини зап’ястя втрачають свою еластичність і перешкоджають фіксуванню тиску.
Який тонометр вибрати для дому
Таким чином, вибираючи тонометр на зап’ястя або на плече, потрібно в першу чергу визначитися з тим, хто буде ним користуватися.
Якщо у вашій родині є літні люди – віддайте перевагу універсальним плечовим тонометрам. Якщо ж прилад купується для молодих людей, що ведуть активний спосіб життя – то зап’ястний тонометр буде вельми вдалою покупкою.
Джерело – Тонометры в Киеве на dopomoga.ua