Яке ГБО потрібно саме вам


Цей огляд містить інформацію про покоління газобалонного обладнання, також про монтаж ГБО можна докладніше дізнатися у розділі “установить ГБО в Харькове“, де можна получити  кваліфіковану консультацію від фахівців своєї справи.

Ні для кого не секрет, що будь-який двигун внутрішнього згоряння можна дообладнати (перевести) для роботи на зрідженому нафтовому газі. (У даному огляді мова піде про бензинові двигуни) Проблема полягає в тому, що за останні 10-15 років традиційні (бензинові) системи живлення двигунів зазнали серйозні зміни: карбюратор – моновприск – розподілене уприскування – безпосереднє уприскування. Поштовхом до такої еволюції послужило посилення норм токсичності вихлопних газів. На сьогоднішній день в в Європі і США – ЄВРО-5.

Теж саме відбувається і з газовими системами живлення. В даний час ми можемо запропонувати три (з 4-х можливих) типів газопаливних систем, кожна з яких має свої переваги і недоліки.

Перше покоління це механічні системи з вакуумним керуванням ежекторного (діючого за рахунок розрядження у впускному тракті) типу. Такі системи призначені для карбюраторних автомобілів (карбюраторні автомобілі припиняють випускати , через застарілість даних технологій). На карбюраторних двигунах ці системи працюють ідеально, а на інжекторних- виникають певні труднощі ( «зворотний хлопок»). Більш детально заглиблюватися в цю проблему небудемо.

Друге покоління – це ті ж механічні системи газобалонного обладнання, доповнені електронним дозатором газу, чинним на свідченнях датчика кисню. Ці системи встановлюються на інжекторні автомобілі з датчиком кисню і каталітичним нейтралізатором. Одним з достоїнств цих систем є гарне дозування газоповітряної суміші на різних режимах роботи двигуна. Але повністю проблему «зворотного хлопка» вони не вирішують, та й на машинах, які обладнані системою бортової діагностики (ОБД або ЕОБД) працюють не дуже коректно.

Третє покоління – це більш складні системи газового обладнання, що забезпечують розподілене уприскування газу через електро-механічний дозатор- розподільник. Газ надходить у двигун через механічні форсунки, що працюють за рахунок надлишкового тиску. Ці системи не отримали широкого застосування через невисоку надійності і в зв’язку з появою газових систем наступного покоління.

Четверте покоління – ці системи є одними з найсучасніших і досконалих на даний момент. Так звані системи розподіленого послідовного упорскування газу. Газ під тиском надходить через електромагнітні форсунки у впускний колектор двигуна в безпосередній близькості від впускного клапана саме в той момент, коли він починає відкриватися в такті впуску. Тим самим повністю виключається ефект «зворотного хлопка».

Ринок пропонує дуже велику різноманітність ГБО 4 покоління.
Найбільше продається бюджетних систем газобалонного обладнання таких, як Atiker (Туреччина), Agis (Польща), SEC (Польща) та безіменні “китайці” (список дуже великий). Основна біда цих систем-низька якість заліза (форсунок і редукторів) і примітивне програмне забезпечення, яке не дозволяє нам пропонувати таке газове обладнання для машин, клас токсичності яких не перевищує Е-2.

До більш просунутих установок ГБО можна віднести італійські системи BRC, Tamona, Lovato, OMVL, Tomasetto, Digitronic (Польща). Ці системи вже сміливо можна ставити на мотори з Е-2, Е3 і деякі Е4.
Ну а найбільш просунутим, надійним і відповідно дорогим, залишається газове обладнання італійської фірми BRC “Sequent Plag & Drive”, яка є найкращою серед систем ГБО 4 покоління. Вона відмінно справляється з нормами токсичності Е-5. Крім можливості установки ГБО на мотори з послідовним уприскуванням палива, BRC пропонує можливість установки газу на мотори з безпосереднім уприскуванням. Система називається “Sequent Direct Injection”. Але скажемо чесно, інженери фірми BRC не приділяють розвитку цих систем великої уваги. Всі сили кинули на розробку ГБО 5 для моторів з безпосереднім уприскуванням. Про можливості систем послідовного упорскування газу фірми BRC ми розповімо в окремій статті.

Ну і нарешті, ГБО 5 покоління. Як завжди “попереду планети всієї” знаходиться голландська фірма Vialle.
Вона виробляє універсальні комплекти LPdi і LPfi, які працюють практично на будь-яких моторах. LPdi призначена для моторів з безпосереднім уприскуванням палива. У системах LPdi відсутня необхідність в бензині взагалі, тобто в будь-яку погоду можна запускати двигун на газовому паливі. Тут газ надходить через штатні бензинові форсунки. А система LPfi ставиться на мотори з послідовним уприскуванням і вимагає присутності бензину. Але є одне але”. Ці системи настільки дорогі, що бажаючих ставити їх на свої мотори практично немає. Цінник починається від 2000 Євро.

Всі покоління газових систем, крім ГБО 5 покоління, є в наявності на складах практично будь якої фірми, що спеціалізується встановленням ШБО. Тобто фактично на будь-який Ваш автомобіль фірма запропонує саме ту систему, яка буде найбільш коректно працювати і приносити Вам почуття задоволення.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh