Техно

Яке ГБО потрібно саме вам

1
Цей огляд містить інформацію про покоління газобалонного обладнання, також про монтаж ГБО можна докладніше дізнатися у розділі “установить ГБО в Харькове“, де можна получити  кваліфіковану консультацію від фахівців своєї справи.

Ні для кого не секрет, що будь-який двигун внутрішнього згоряння можна дообладнати (перевести) для роботи на зрідженому нафтовому газі. (У даному огляді мова піде про бензинові двигуни) Проблема полягає в тому, що за останні 10-15 років традиційні (бензинові) системи живлення двигунів зазнали серйозні зміни: карбюратор – моновприск – розподілене уприскування – безпосереднє уприскування. Поштовхом до такої еволюції послужило посилення норм токсичності вихлопних газів. На сьогоднішній день в в Європі і США – ЄВРО-5.

Теж саме відбувається і з газовими системами живлення. В даний час ми можемо запропонувати три (з 4-х можливих) типів газопаливних систем, кожна з яких має свої переваги і недоліки.

Перше покоління це механічні системи з вакуумним керуванням ежекторного (діючого за рахунок розрядження у впускному тракті) типу. Такі системи призначені для карбюраторних автомобілів (карбюраторні автомобілі припиняють випускати , через застарілість даних технологій). На карбюраторних двигунах ці системи працюють ідеально, а на інжекторних- виникають певні труднощі ( «зворотний хлопок»). Більш детально заглиблюватися в цю проблему небудемо.

Друге покоління – це ті ж механічні системи газобалонного обладнання, доповнені електронним дозатором газу, чинним на свідченнях датчика кисню. Ці системи встановлюються на інжекторні автомобілі з датчиком кисню і каталітичним нейтралізатором. Одним з достоїнств цих систем є гарне дозування газоповітряної суміші на різних режимах роботи двигуна. Але повністю проблему «зворотного хлопка» вони не вирішують, та й на машинах, які обладнані системою бортової діагностики (ОБД або ЕОБД) працюють не дуже коректно.

Третє покоління – це більш складні системи газового обладнання, що забезпечують розподілене уприскування газу через електро-механічний дозатор- розподільник. Газ надходить у двигун через механічні форсунки, що працюють за рахунок надлишкового тиску. Ці системи не отримали широкого застосування через невисоку надійності і в зв’язку з появою газових систем наступного покоління.

Четверте покоління – ці системи є одними з найсучасніших і досконалих на даний момент. Так звані системи розподіленого послідовного упорскування газу. Газ під тиском надходить через електромагнітні форсунки у впускний колектор двигуна в безпосередній близькості від впускного клапана саме в той момент, коли він починає відкриватися в такті впуску. Тим самим повністю виключається ефект «зворотного хлопка».

Ринок пропонує дуже велику різноманітність ГБО 4 покоління.
Найбільше продається бюджетних систем газобалонного обладнання таких, як Atiker (Туреччина), Agis (Польща), SEC (Польща) та безіменні “китайці” (список дуже великий). Основна біда цих систем-низька якість заліза (форсунок і редукторів) і примітивне програмне забезпечення, яке не дозволяє нам пропонувати таке газове обладнання для машин, клас токсичності яких не перевищує Е-2.

До більш просунутих установок ГБО можна віднести італійські системи BRC, Tamona, Lovato, OMVL, Tomasetto, Digitronic (Польща). Ці системи вже сміливо можна ставити на мотори з Е-2, Е3 і деякі Е4.
Ну а найбільш просунутим, надійним і відповідно дорогим, залишається газове обладнання італійської фірми BRC “Sequent Plag & Drive”, яка є найкращою серед систем ГБО 4 покоління. Вона відмінно справляється з нормами токсичності Е-5. Крім можливості установки ГБО на мотори з послідовним уприскуванням палива, BRC пропонує можливість установки газу на мотори з безпосереднім уприскуванням. Система називається “Sequent Direct Injection”. Але скажемо чесно, інженери фірми BRC не приділяють розвитку цих систем великої уваги. Всі сили кинули на розробку ГБО 5 для моторів з безпосереднім уприскуванням. Про можливості систем послідовного упорскування газу фірми BRC ми розповімо в окремій статті.

Ну і нарешті, ГБО 5 покоління. Як завжди “попереду планети всієї” знаходиться голландська фірма Vialle.
Вона виробляє універсальні комплекти LPdi і LPfi, які працюють практично на будь-яких моторах. LPdi призначена для моторів з безпосереднім уприскуванням палива. У системах LPdi відсутня необхідність в бензині взагалі, тобто в будь-яку погоду можна запускати двигун на газовому паливі. Тут газ надходить через штатні бензинові форсунки. А система LPfi ставиться на мотори з послідовним уприскуванням і вимагає присутності бензину. Але є одне але”. Ці системи настільки дорогі, що бажаючих ставити їх на свої мотори практично немає. Цінник починається від 2000 Євро.

Всі покоління газових систем, крім ГБО 5 покоління, є в наявності на складах практично будь якої фірми, що спеціалізується встановленням ШБО. Тобто фактично на будь-який Ваш автомобіль фірма запропонує саме ту систему, яка буде найбільш коректно працювати і приносити Вам почуття задоволення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України