Новини

Яка металочерепиця краще?

дах з металочерепиці
дах з металочерепиці

При будівництві особливу увагу потрібно приділяти даху і її покрівлі, адже саме від неї безпосередньо залежить захищеність вашого будинку від зовнішніх погодних умов. В даний момент на ринку реалізують велику кількість різноманітних покрівельних покриттів таких як: шифер, профнастил, ондулін, металочерепиця. У цій статті докладно буде розказано про останню: яка металочерепиця краще, які її характеристики, особливості монтажу і використання та інше. Вибір зупинився саме на металочерепицю так як в Росії з кожним роком вона стає все більш і більш популярна, відсуваючи в тінь шиферне покриття.

Перш ніж почати ґрунтовний розповідь з основної теми статті, варто коротко описати основні параметри деяких інших покриттів.

Шифер і радянське минуле

Ще якихось 30 років тому у цього матеріалу в нашій країні не було конкурентів, у кожного вдома була непоказна сіра шиферний дах, по суті, являла собою азбоцементні листи. Сучасні виробники розширили кольорову гаму цього покриття і поліпшили його характеристики. Існують три різновиди шиферу: з уніфікованим покриттям, з звичайним, посиленим профілем.

Важливі переваги: екологічний, володіє високою термостійкістю і термоізоляцією, добре піддається різанню, витримує велике навантаження, не горючий.

Зверніть увагу!

Матеріал не гнеться, тому його не застосовують при покрівлі дахів з нерівними кутами. Також його можна використовувати при нахилі даху менше 45 градусів.

Профнастил – головний конкурент металочерепиці

Він виготовляється з тонких сталевих листів, але дуже схожий на шифер, тільки більш легкої ваги, може бути з покриттям і без нього. Перевага профнастилу – порівняно невисока ціна, що поєднується з досить довгим терміном служби (приблизно 45 років). Головні недоліки: неможливість використання при схилі даху більше 8 градусів; відсутність шумоізоляції.

Зверніть увагу!

Зверніть особливу увагу, що при використанні профнастилу істотно збільшує ризик попадання блискавки в будинок, тому слід використовувати громовідвід.

Тепер, знаючи деякі відмінні риси інших покриттів, буде простіше визначитися з вибором.

Металочерепиця: плюси і мінуси

Металочерепиця за зовнішнім виглядом дуже схожа на звичайну черепицю. Штампується вона з листів оцинкованої сталі, і має різні полімерні покриття. Думаючи про те, яку вибрати металочерепицю, не забувайте, що розрізати її на частини не рекомендують. Тому, при покупці зверніть увагу на розміри листів матеріалу. Листи різних розмірів ви можете замовити в компанії Будсервіс. ТК Будсервіс пропонує своїм клієнтам різну металочерепицю. В розділі сайту металлочерепица купить ви можете замовити товар. В цьому вам допоможуть консультанти. Доставка здійснюється по всій території України.

Стандартні розміри наступні:

висота профілю (15; 18; 23 мм);
довжина (0,48; 1,18; 2,23; 3,63 м);
ширина (1,18 м).

Зверніть увагу!

В цілях економії коштів приділіть особливу увагу розрахунком необхідної кількості покриття. В іншому випадку відходи можуть бути дуже великі!

Металочерепиця ідеально підходить для будь-яких дахів

Основна перевага матеріалу – його чудова гнучкість, що дозволяє використовувати його для дахів будь яких конфігурацій на відміну від шиферу або профнастилу. Важлива споживча характеристика – довговічність. Для метеллочерепиці середній термін служби складає 40 років. Крім того, очей порадують різноманітні забарвлення покриття.

Монтаж — справа не простий, він вимагає певних навичок. Наступати на металочерепицю заборонено!

Мінуси: відсутність термоізоляції; слабка шумоізоляція при опадах; утворення конденсату при різких змінах температури і вологості.

Вибираючи металочерепицю, візьміть до уваги наступні основні фактори: товщину сталі, вид захисного покриття, колір покрівлі, вміст цинку в сплаві, профілююче обладнання, гарантійні зобов’язання виробника.

Параметри металочерепичних аркушів

Головний показник – товщина листа. Мінімально допустима становить 0,5 мм, а ось у нас в країні недбайливі виробники зазвичай пропонують листи не товще 0,4 мм. Будьте уважні при покупці! Листи такої товщини можна використовувати тільки при будівництві невеликих об’єктів (навісів, козирків).

Другий параметр – склад покриття. Він повинен включати в себе: пасивуючий шар, шар грунтовки, захисне покриття з полімеру. Відсутність одного з шарів істотно знижує термін експлуатації покриття і приводить до швидкого утворення корозії. Для того, щоб покупець сам міг подивитися на склад покриття, продавець зобов’язаний надати зразок, де видно зріз.
Види захисних покриттів металочерепиці

Наука не стоїть на місці, і на даний час застосовуються наступні типи покриттів:

Пурал — поліуретанова або поліамідна плівка товщиною близько 50 мікрон. Це досить нове інноваційне покриття поки що не дуже поширене, але, найімовірніше, скоро воно завоює більшу частину ринку. Пурал стійкий до вицвітання і малоподвержен механічних пошкоджень, досить термостійкий. Це покриття також напевно сподобається багатьом завдяки своїй прийнятною ціною.

Поліестер є найбільш популярним матеріалом завдяки своїй невисокій ціні. Він може бути глянцевим і матовим. Перший блищить і добре відбиває сонячні промені, має високу стійкість кольору. Товщина листів 27 мікрон (це саме тонке покриття з усіх можливих).

Зверніть увагу!

Не використовуйте металочерепицю з поліестровим покриттям поблизу промислових підприємств і на забруднених територіях, інакше вона швидко втратить свій вигляд.

Другий вид поліестру – матовий, отриманий шляхом додавання тефлону в основний склад.

Металочерепиця з покриттям «Пластизол»

Таке покриття має товщину вже 35 мікрон. Воно не блищить, а також більш стійко до механічних і кліматичних впливів.

Термін служби таких матеріалів досягає 25 років.

Пластизол – саме міцне покриття з усіх представлених. Виготовляється воно з полівінілхлориду. Товщина аркуша становить від 180 до 200 мікрон. Великий недолік – нестійкість до ультрафіолетових променів і, внаслідок цього, відбувається швидке вицвітання даху. Саме тому використовувати пластизол в південних районах не варто. Термін експлуатації приблизно 30 років.

Зверніть увагу!

Якщо хочете зберегти яскравий колір даху на більш тривалий термін, вибирайте світлі відтінки.

ПДВД з полівінілдифторида і акрилу — матеріал з самим тривалим терміном можливої експлуатації. Товщина листів як у поліестеру – 27 мікрон. Має хороші характеристики стійкості до механічних і природних впливів. Це покриття на вигляд глянсове.

Щоб ви мали хоч якесь уявлення про поєднання ціни-якості покриттів, наведемо невелику наочну класифікацію:

економ клас: пластизол, матовий поліестер, поліестер. Орієнтовна ціна-від 200 до 400 рублів за кв. м. Термін служби до 30 років;
оптимум: пурал, прелакнова. Ціна до 400 рублів за кв. м. Термін експлуатації до 45 років;
преміум клас: полівінілденфторід. Ціна від 400 до 500 рублів за кв. м. Термін служби-до 60 років;
еліт клас: композитне покриття. Ціна понад 800 рублів за кв. м. Можливий термін експлуатації понад 70 років.

Однозначно знайти відповідь на питання, какаяметаллочерепица краще проблематично. При виборі враховуйте власних потреб, кліматичних умов регіону проживання і величини сімейного бюджету.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України