Техно

Як вибрати світлодіодні стрічки

Відносно недавно з’явилися у продажу світлодіодні стрічки у багатьох викликають питання з їх правильним підключенням. Тут ми й розглянемо основні правила підключення LED стрічок.

1427908236_7e238606ed6eafeeed3436b5ca224b03

Світлодіодні стрічки найчастіше бувають засновані на світлодіодах фронтального випромінювання типу SMD3528, що мають один кристал. Щільність таких стрічок приблизно 60 світлодіодів на 1 метр або 120 світлодіодів. Другий тип стрічок заснований на світлодіодах типу SMD5050 SMD5060 або розміром 5х5 мм. Такі світлодіоди бувають як монохромного світіння, так і різнокольорові RGB. Ці світлодіодні стрічки мають щільність 30 світлодіодів на метр в стандартному виконанні, 42 – у полуторному і подвійному 60 в. Великий вибір стрічок ви можете знайти на інтернте-магазині Вияр. На сторінці сайту viyar.ua ви знайдете світодіодні стрічки різних виорбників та кольорів. Спеціалісти магазину нададуть вам поради щодо підключення LED-стрічок.

Підключення таких стрічок просте – спочатку потрібно відміряти необхідну кількість стрічки. Відрізати, при цьому слід пам’ятати, що кратність порізки – один сегмент. Один сегмент складається з 3-х світлодіодів і декількох (або одного) резисторів. Зазвичай місця розрізу позначення на стрічці. Різка проводиться гострими ножицями. Потім якщо необхідно спаяти кілька сегментів, проводами (мідний, багатожильний) припаюємо до відповідних висновків (“+” до “+”, “-” к “-” або “R” до “R” “G” до “G”, ” В “до” Б “,” + 12 “К” +12 “в RGB).

Для пайки світлодіодних стрічок можна використовувати звичайний паяльник потужністю 25 ват. При пайцы головне не перегрівати стрічку. Якщо стрічка у вологозахищеному виконанні в місцях пайки ножем потрібно попередньо зачистити контакти від вологозахисного шару. З’єднувати стрічку краще паралельно, проклавши по всьому шляху слідування до якого будуть допаюватися котушки стрічки довжиною по 5М. Послідовно дупускается з’єднувати до 2-х котушок, іншими словами максимум – 10 метрів.

Кріплення світлодіодним стрічки на задану поверхню виробляється з помощтю двостороннього липкого шару 3М нанесеного на стрічку із зворотного боку. Перед наклеюванням стрічки поверхню слід знежирити за допомогою розчинника і насухо витерти. А якщо монтаж проводиться на гіпсокартонні поверхні – попередньо їх слід прогрунтувати проникаючою грунтовкою. Наприкінці знімаємо захисну паперову стрічку з тильного боку стрічки і клеїмо на потрібну площину. Підключаємо світлодіодні стрічки до блоку живлення на потрібну потужність і напругу. Які саме? Уточнюйте при покупці самої стрічки. Або принесіть в магазин невеликий зразок.

Світлодіодні стрічки

Світлодіодні стрічки одне з тих винаходів, які відразу ж завоювали популярність і визнання у покупців. Незважаючи на те, що ідея витала в повітрі років 30, до недавнього часу світлодіоди виконували виключно інформативну функцію в різноманітних електронних пристроях.

Про переваги вітлодіодних стрічок не писав тільки ледачий – і економічність, і надійність, і безпечність, і універсальність застосування. Правда поки скромно замовчується ціна.

Ще більш дорогими, але і більш функціональними і ефектними є світлодіодні різнокольорові стрічки з RGB контролерами. Особливо зручно і цікаво користуватися контролером з дистанційним управлінням.

Такий пристрій формує різні світлові ефекти, причому не просто перемикання основних кольорів, як це відбувається наприклад у новорічних гірляндах з лампочками, а завдяки застосуванню триколірних чіпів отримуємо величезну кількість найцікавіших ефектів з плавне перетікання кольорів і відтінків. До речі як вам ідея на наступний Новий Рік повісити на ялинку світлодіодну різнобарвну гнучку стрічку в якості гірлянди?

І без того широкий асортимент стрічок на світлодіодах, що є в інтернет магазинах, щомісяця поповнюється все новими технічними та дизайнерськими рішеннями, а що особливо приємно – ціни на стрічки потроху приходять в адекватний стан.

Загалом можна з упевненістю заявити – світлодіодні різнокольорові стрічки є безальтернативним дизайнерським і освітлювальним продуктом на найближче десятиліття.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України