Новини

Як вибрати смак при бажанні замінити сигарети на електронні?

На думку багатьох людей, які переходять зі звичайних сигарет на електронні, існує велика ймовірність того, що Ви не відразу почнете відчувати всі нюанси і композиції рідин. Деякі з них, на початку, можуть здатися Вам несхожими і незрозумілими. Коли я більше року тому почав пробувати свої перші куплені 10 тютюнових смаків (адже хотілося почати саме з табачки), я був дуже засмучений і збентежений тим, що не знайшов ніякої різниці у смаках, вони всі для мене були схожі на смак зеленого болгарського перцю (можете сміятися, вірити чи ні, справа ваша).

смак
смак

З яких смаків і фортець почати, коли курив я більше 25 років і, останнім часом, 2-3 пачки в день. Рідина для електронних сигарет з тютюновими смаками часто не зовсім ідентична смакам звичайних сигарет, вона більш схожі з відчуттями на пачку свіжо-відкритого тютюну. Тому, щоб уникнути розчарування в початку вашого шляху ел. куріння, я б не радив відразу пробувати Вам тютюнові смаки. Значно простіше починати перехід з фруктово-кавових смаків, які Ви, напевно, зрозумієте і приймете відразу, тому що вони більш знайомі нам за курінням кальянів і ароматизованих сигарет. Пробуючи на початку смаки кави еспрессо, айріш крем, тіраміссу, шоколад, вишня ,банан, полуницю, малину і т. д. переходити на ЕС Вам буде простіше (Хоча багато початківці ел. курці відчувають тютюнові рідини добре і відразу).

Тютюнові рідини більш складні по композиціям і ваші «убиті» курінням тютюном рецептори зможуть сприймати і розрізняти їх через невеликий час, коли відійдуть від звичайних сигарет. У мене це сталося днів через 10-15. Всі тютюнові смаки стали різними і, багато, мені сподобалися. Врахуйте, що я перейшов на ЕС відразу, за один день (хоча за 25 років жодного разу не кидав, та й не збирався до цього).

Повірте, якщо Ви зможете відмовитися від звичайних сигарет (на власному досвіді скажу, що з ЕС зробити це не дуже важко), Вам ще доведеться часто дивуватися в перший час новим відкриттям запахів, неприємних відчуттів при знаходженні в прокуреному приміщенні або машині (раніше Ви не помічали цього), дивним неприємних відчуттям при знаходженні поруч з вашими курцями друзями, навіть з вашим кращим перукарем, які в’ються навколо Вас (адже раніше перед стрижкою в курилку ходили разом). Ви по новому почнете відкривати запахи більш глибоко, знайдете нові смаки в їжі, яка раніше була значно менш різноманітною. Прав я чи ні, Ви можете зрозуміти, якщо протримаєтеся на ЕС перший тиждень, а захочете Ви знову втрачати цей новий “смачний і по-іншому пахне” світ – справа ваша.

Далі, про міцність.

Зрозумійте одне, питання типу: “Я курив 2-3 пачки в день (це я про себе). Яку мені міцність рідини вибрати для початку ?” – не зовсім коректне.

Міцність рідини для ЕС вимірюється в мг нікотину на мл рідини (0 мг/мл, 6 мг/мл і т. д.). Поступово з’являється все більше досліджень ЕС і, зокрема, порівняння споживання нікотину при звичайному та електронному курінні. Всі вони говорять про те, що з пари ЕС в організм потрапляє в 10-20 разів менше нікотину, ніж з диму звичайних . Тому Ви, викуривши 2-3 мл (де-то середня витрата в ел. курінні, відповідає приблизно пачці в день) рідини з міцністю, припустимо, 12 мг/мл отримаєте менше нікотину, ніж викуривши 10 сигарет.

Рідини для ЕС прийнято ділити на без нікотинові, Low (6 мг/мл), середні Midle (9-12мг/мл) і міцні High (24 мг/мл). Починати радять з середньої міцності (десь 12-18 мг/мл). Я теж почав з 12, але мені це було багато і я швидко перейшов на 9 і нижче. При використанні ЕС цілком реально десь за пів-року без особливих проблем, при бажанні, знизити вміст нікотину до мінімуму або взагалі 0. Зниження нікотину в ЕС відбувається ЗНАЧНО простіше ніж у звичайних (пам’ятаєте, як під час куріння легких сигарет нам здавалося, що чогось не вистачає, що просто дихаєш повітрям?). В ЕС за відчуття “схожості” з курінням (так званий Трот Хіт (ТХ) – удар по горлу) відповідає не тільки нікотин (не тільки його концентрація), які можна палити 0 мг/мл і відчувати, що куриш (але про склад рідин в іншій статті). Але багато ел. курців починають саме з 12-18 і знижують міцність поступово.

Я вважаю, що мати в своєму арсеналі хоча б пару рідин (краще тютюнових) з міцністю 18, а може і 24 мг/мл бажано, оскільки вони можуть Вам дуже стати в нагоді в різних стресових ситуаціях (або під час застілля, коли хочеться міцніше). Я не раджу їх постійне куріння, хоча багато хто так і роблять, і зовсім не бачать в цьому нічого поганого. Фортеці вище 24мг/мл для куріння, практично, не застосовуються (хоча деякі колишні курці Беломора курять і 36мг/мл але, по моєму, це вже перебір).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України