Припустимо, всі труднощі початкового періоду позаду. Ваша компанія зміцніла, бізнес вже не просто окупається, але і приносить прибуток; з’явилися постійні клієнти і навіть партнери. Але ви, як бізнесмен, завжди хотіли більшого, і тому приймаєте рішення про постійну співпрацю з рекламним агентством, яке буде допомагати вам у просуванні товарів чи послуг. Тому агенство Поліграф пропонує лише якісні послуги, а саме створення вашого бренду “з нуля”. Більше детальну пропозицію агенства ви можете дізнатися тут, а нижче ми вам допоможемо, чому саме агенство Поліграф?
Таке агентство ще потрібно знайти. Варіантів, здавалося б, маса, але на ділі вибирати доведеться з двох: «Агентства №1» і «Агентства №2». Портфоліо Агентства №1 не особливо вражає. Інша справа – цінова політика! За 20 000 в місяць вам обіцяють «весь світ і пару ковзанів на додачу». Крім того, Агентство №1 постійно влаштовує антикризові акції ( «розробка двох логотипів + 1 безкоштовно»), від яких важко відмовитися.
Співпраця з Агентством №2 передбачає, що всім працівникам вашої компанії доведеться затягнути паски. Так, в його портфоліо справжні шедеври реклами, удостоєні численних нагород на престижних фестивалях, а в розділі «Наші клієнти» – гучні імена та широко відомі бренди. Але і ціни на послуги відповідні.
Якому рекламному агентству віддати перевагу
З одного боку, вам напевно хотілося б обійтися малою кров’ю. Але, будучи засновником компанії, ви як ніхто інший зацікавлені в її розвитку і розумієте, що в деяких випадках краще не скупитися. Проте, багато комерсантів все-таки віддають перевагу Агентству №1. Вони міркують приблизно так: «Хоч якась реклама, нехай не сама іскрометна, але все одно краще, ніж зовсім ніякої».
Інші діють за принципом: «Гуляти, так гуляти!» Вони вибирають Агентство №2, сподіваючись на швидке зростання продажів в самому найближчому майбутньому.
І хто ж з них, на вашу думку, має рацію? Яке з агентств принесе молодому бізнесу більше користі? Відповідь: жодне з вищеописаних. Ні «творче об’єднання», що працює за ідею і три копійки, ні метри реклами, чиї апетити вражають уяву, не здатні по-справжньому допомогти розвивається.
Ось, що повинно зробити рекламне агентство для ще не зміцнілого бізнесу:
- закласти основи його комунікацій з потенційними клієнтами;
- забезпечити впізнаваність бренду;
- стимулювати розвиток вже встановлених комунікацій відповідно до плану.
Іншими словами, агентство створює бренд, розробляє його зовнішні атрибути, вирішує питання взаємодії зі споживачем. Молодому підприємству для впевненого просування потрібно саме це. Але бюджет такого підприємства, як правило, обмежений. Тому власник бізнесу далеко не завжди отримує те, що хотів.
Кращий вибір – молоде, але перспективне рекламне агентство
Отже, повернемося до розгляду основних варіантів. Як вже було відмічено, головний (і, можливо, єдиний) плюс Агентства №1 – це його скромні запити. Витративши 50 000, ви отримаєте буквально все – і логотип, і каталог, і сайт, і купу бонусів, але от якість цього «всього» буде досить посереднє. Це логічно: якщо агентство готове працювати за копійки, воно, швидше за все, не має кваліфікованими співробітниками. Рекламу для вас будуть робити студенти факультетів дизайну комерційних ВНЗ, що переслідують свої скромні цілі (наповнення портфоліо). Можливий і інший розклад: співробітники такого агентства – дійсно професіонали, але сильно обмежені в часі. Загалом, не слід чекати від них геніальних ідей і їх фантастичного втілення, так само як і сподіватися на те, що ці люди створять якусь базу для подальшого розвитку фірми.
На перший погляд взаємини з Агентством №1 не сильно позначаться на вашому результаті. Але потрібно розуміти, що, вкладаючись в неефективну рекламу, ви втратите не гроші (в кінці кінців, це поновлюваний ресурс), а дорогоцінний час. Ваші більш далекоглядні і не настільки скупі конкуренти підуть далеко вперед. Вам доведеться наздоганяти суперників, чиї дітища вже завоювали інтерес споживачів і стали впізнаваними.
Що станеться, якщо ви виберете Агентство №2? По-перше, вирішувати завдання вашої компанії дійсно будуть професіонали. За ті гроші, що ви заплатите, вони будуть вносити стільки правок, скільки ви захочете, і не заспокояться, поки не створять щось в хорошому сенсі неординарне і, можливо, дієве.
Так в чому ж проблема? Зрозуміло, в ціні послуги. Чи багато знайдеться початківців комерсантів, готових «відстебнути» зайвий мільйон на створення бренд-платформи? Навряд чи. Тим більше що однією бренд-платформою справа не обмежиться.