Кулінарія

Штолен

Штолен – це німецька Різдвяна випічка. Зазвичай штолени печуть за три тижні до Різдва,  загортають його  у плівку і чекають до Різдва, щоб посмакувати. Я не чекала до Різдва, а спекла його швидше, ну і звичайно смакували зразу після випікання. Штолен  ароматний пиріг, багатий на горіхи та цукати. Його просто випікати  – можете спробувати, адже Різдво не за горами.

Інгредієнти для тіста: 6 жовтків, 3 ст. л цукру, 130 г масла, 120 г молока, 1 пачка сухих дріждів, 1 пакетик ванільного цукру, 400 г муки, 1\2 ч.л солі, 80 г горіхів, 50 г родзинок, 50 г цукатів, 50 г сушеної клюкви, 50 г коньяку.

Приготування: родзинки і клюкву заливаємо коньком на 1-2 год.

У мисці розтираємо муку, цукор і дріжджі. Доливаємо теплого молока, ставимо на 30 хв у тепле місце.

Додаємо жовтки і ванільний цукор. Поступово всипаємо муку зі сіллю. Замішуємо тісто. Додаємо розтоплене масло і решту муки.

Тісто викладаємо на поверхню, підсипаємо мукою і підмішуємо в тісто горіхи, родзинки, цукати та клюкву. (Перед замішування я зливаю коньяк і висушую родзинки на паперовому рушнику).

Замішане тісто ставимо у тепле місце на 2-3 год. Тісто має збільшитись в об’ємі, у два рази. Розкачуємо тісто у вигляді овалу. Ділимо на дві нерівні частини. Більшою частиною накриваємо меншу. Накриваємо тісто і даємо ще підходити 40 хв-1 год. Випікаємо штолен при 180 градусах 45-50 хв. Щоб тісто не підгоріло накриваємо його фольгою.

Гарячий штолен змащуємо декілька разів розтопленим маслом. Посипаємо цукром пудрою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України