1. По-перше треба визначити посадковий розмір шини, яка одягається на диск в дюймах. На покришці є маркування розмірності, яка рельєфно наноситься на гуму з боку боковини автошини. Наприклад 235 / 50R18. Остання цифра після букви R і є посадковий діаметр шіни. В нашому прикладі це 18 дюймів. Щоб полегшити завдання ви можете скористатися он-лайн сервісом підбору розміру дисків. Інтернет-магазин prokoleso.ua на сторінці сайту “
2.Наступним важливим параметром є кріплення. Фахівці застосовують для цього параметра позначення PCD – величина діаметра окружності, проведеної через центри отворів для кріпильних болтів. Значення величини PCD на самому диску зазвичай не вказується. Їх можна дізнатися з документації до диска і це параметр прив’язаний до марки виробника. Наприклад PCD: 5/105 означає – 5 отворів для кріплення диска болтами або гайками на діаметрі 105 мм.
3. Інші параметри малоістотні і можуть значно відрізнятися в стандартному застосуванні на одному і тому ж автомобілі. Один з них – ширина диска, яка вимірюється в дюймах. Існує стандартний ряд від 3,5 до 8 дюймів, на спортивних автомобілях і позашляховиках ця цифра може бути ще більше. Необхідно враховувати що ширина диска повинна бути на 10-30% менше ширини протектора гуми. Наприклад, при підборі диска до шини розміру 205 / 55R16 ширина протектора складає 205 мм, це 8,07 дюйма (1 дюйм = 25.4 мм). Потім цю цифру потрібно зменшити на 10-30% і округлити отримане число до найближчого стандартного ряду. У нашому випадку граничні значення ширини диска будуть від 6,0 до 7,5 дюймів. Найбільш кращі будуть середні значення.
Наступний параметр диска називається виліт і позначається ET, вимірюється в міліметрах. виліт диска це відстань від поверхні диска, яка безпосередньо коса маточини автомобіля до середини диска. Чим більше ЕТ, тим більше диск наближається до внутрішньої частини арки автомобіля і вже колія коліс, ніж меьше цифра ЕТ, тим більше диск виходить наруже, тим ширше колія коліс. У деяких позашляховиків диски бувають з ЕТ близько 0 або з невеликим мінусом. У всіх інших автомобілів ЕТ знаходиться в межах 30-55 мм. Фізичний зміст цього параметра полягає в тому, щоб центр ваги колеса в зборі приблизно знаходився в підшипнику осі обертання колеса. Тоді підшипник буде найменш навантаженим. У зв’язку з цим відмінність у вильоті 5-10 мм від стандартного для автомобільного колеса вважається цілком припустимим.
При підборі коліс більшого діаметра, ніж стандартний необхідно враховувати, що параметри ширина диска і ЕТ часто взаємопов’язані, тому якщо від стандарту вибирається більш широкий диск, то для нього потрібно вже підбирати ЕТ більше або менше стандартного, щоб колесо гумою не чіплялося за яку-небудь сторону арки – внутрішню або зовнішню при русі або при повороті.
Ще один параметр диска позначається DIA – діаметр центрального отвору в колесі, вимірюється в міліметрах. При купівлі дисків з центральним отвором більшим ніж необхідно, вирішити проблему можна використовуючи спеціальні адаптери (кільця), що зменшують посадковий діаметр отвору до потрібної для вашого випадку величини. Так само при установці на автомобіль нових дисків, необхідно врахувати типорозміри болтів (гайок) кріплення коліс
Є ймовірність що при заміні сталевого диска на легкосплавний доведеться використовувати кріпильні болти більшої довжини.