Авторські статтіНовини

Експертна рада Мінкультури розробила рекомендації з реєстрації релігійних громад

Методичні рекомендації для обласних державних адміністрацій спрямовані на уніфікацію адміністративної практики щодо реєстрації статутів релігійних громад.

Цей документ затвердила Експертна рада з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій при Міністерстві культури України на засіданні 23 грудня 2015 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Передбачається, що після врахування зауважень членів Експертної ради проект Методичних рекомендацій буде спрямовано на реєстрацію до Мін’юсту.

Окрім цього, окрема робоча група Експертної ради завершує підготовку проекту Положення про порядок проведення релігієзнавчої експертизи, забезпечення проведення якої законом покладено на Мінкультури.

Окремо експерти розглянули проблематику конфліктності у православних громадах, яка виникає під час оформлення рішень загальних зборів про зміну канонічної підлеглості – тобто під час переходів з одного в іншій патріархат. Створена з цього питання робоча група Експертної ради запропонувала внести доповнення до статті 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», спрямовані на більш чітке визначення того, хто є членом релігійної громади, та порядку прийняття рішення про зміну громадою своєї конфесійної належності.

Це було сьоме засідання Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій при Міністерстві культури України з часу її створення у березні 2015 року.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.