Новини

Як розпізнати рак грудей в початковій стадії

Історія з лікуваня та подальшим видаленням грудей у відомої американської кінозірки Анджеліни Джолі дуже сколихнула жінок всього світу. Багатьох турбувало питання – як розпізнати рак грудей в початковій стадії і чи потрібно вдаватися до таких радикальних заходів для профілактики цієї онкологічної хвороби.Дорогі жінки, знайте, що рак молочної залози виліковний. Хвороба ця легко розпізнається на ранніх стадіях за допомогою мамографічного скринінгу. Якщо це дослідження виявило злоякісне утворення, призначають відповідне лікування, яке здатне рак грудей повністю вилікувати. Це, в першу чергу, гормонотерапія та деякі інші методи лікування за допомогою медикаментозних препаратів. Ви можете дізнатися, сколько стоит лечение рака молочной железы в Україні та закордоном.

На жаль, на ранній стадії розвитку раку грудей, жінка не може сама відчути, що хвора. А коли з’являються видимі ознаки цієї хвороби, лікування буває неефективним і доводиться йти на крайній захід – видалення молочної залози. Адже рак грудей краще піддається лікуванню, коли пухлина не перевищує 1-2 мм.

Мастектомія грудей, тобто операція по її видаленню, проводиться на більш пізніх стадіях хвороби. В її ході видаляється разом з соском вся грудна тканина, а також розташовані в області пахв лімфатичні вузли.

Часто запитують, чи можна в початковій стадії самої хвороби розпізнати рак грудей? Ознаками хвороби можуть бути такі:

• В області грудей з’явилося каменеподібні ущільнення або шишки розміром з горошину, які з початком менструації не зникають.
• Відбулися зміни у формі, розмірі або контурі грудей.
• З сосків з’являються світлі або криваві виділення.
• Почервоніння або запалення шкіри на сосках або грудей.

У початковій стадії розпізнати рак грудей допоможе самостійний огляд молочних залоз. Для цього дотримуйтесь таких рекомендацій:

1. Піднявши руки вгору, уважно огляньте свої груди перед дзеркалом. Обидві молочні залози мають перебувати на одному рівні. Нахиліться злегка і поверніться направо, а потім наліво. Груді повинні переміщатися рівномірно.

2. Зверніть увагу, чи немає на поверхні висипки, попрілостей, змін кольору шкіри. По черзі, спочатку лівою долонею, обмацайте праву грудь, чи немає там набухання, ущільнень або ямочок. Потім перевірте ліву грудь.

3. Зверніть увагу, чи немає виділень з сосків. Їх також можна розпізнати по слідах на бюстгальтері.

4. Лежачи, закладаючи ліву руку за голову, обмацайте праву грудь. Потім перевірте ліву, чи немає там якихось затвердінь.

Лікарі-онкологи кажуть, що онкологічні захворювання легше запобігти, ніж лікувати. Для цього слід вести здоровий спосіб життя: кинути палити, не набирати зайву вагу, вести впорядковану статеве життя. Виявляється, деякі пухлини передаються статевим шляхом в результаті вірусної інфекції.

Якщо з’явилися підозри, слід негайно звернутися до лікаря. Справа в тому, що 93% захворілих, у яких на початковій стадії виявили рак грудей, одужують. Слід пам’ятати, що ризик захворіти більше у тих жінок, у яких по жіночій лінії зустрічалося це небезпечне захворювання. Спадкова схильність раку молочної залози дуже висока. Так поступила в цілях профілактики згадана тут Анджеліна Джолі, у якої мати померла від раку грудей.

За інформацією http://ru.bookimed.com/article/skolko-stoit-lechenie-raka-molochnoj-zhelezu/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.