Новини

Як проходить відновлення після збільшення пластики грудей

Пластична хірургія – це самий дієвий метод для збільшення молочних залоз. Потрапивши в руки до хорошого хірурга, жінка отримає гарну, пружні груди бажаного розміру. Ось тільки післяопераційний результат не в усьому залежить від кваліфікації лікаря і якості виконаної роботи.

Велику роль грає якість дотримання лікарських рекомендацій під час відновлювального періоду. Недостатній догляд за післяопераційним рубцем, відмова від носіння компресійної білизни, раніше повернення до фізичних навантажень і навіть неправильна поза в ліжку призводить до неприємних наслідків, які можуть звести нанівець всі старання хірургів.

Перші дні після операції

Одразу після втручання жінка відправляється в палату для спостереження. По мірі відходження від наркозу посилюється дискомфорт і біль у молочній залозі. Груди набрякли, місцями можуть бути синці. Це нормальний процес, який поступово пройде. При виражених больових відчуттях лікар призначає знеболюючі засоби.

мамопластика грудей
мамопластика грудей

Спочатку проводиться внутрішньовенне або внутрішньом’язове їх введення, а після ліки даються в таблетках. На наступний день після операції стан жінки нормалізується і вона відправляється додому. Перебування в стаціонарі Термін госпіталізації після пластики грудей залежить від варіанту операції та стану здоров’я пацієнтки. Жінка залишається в клініці не менше ніж на добу, при нормальному перебігу операції цього часу достатньо.

Госпіталізація необхідна для того, щоб вчасно виявити ранні післяопераційні ускладнення, такі як небажана реакція на наркоз або кровотеча. На наступний день після пластики грудей лікар проводить огляд післяопераційної рани, робить перев’язку і дає жінці рекомендації для сприятливого перебігу відновного періоду. Клініка GoldLaser  пропонує своїм клієнтам мамопластику грудей в Києві. Досвідчені лікарі, задоволені пацієнти – одні з небагатьох переваг клініки. Більш детальніше звертайтеся за контактами компанії.

Якщо ж в першу добу після операції виникли які-небудь ускладнення, то жінка залишається в лікарні стільки, скільки потрібно для стабілізації стану.

Компресійна білизна

Відразу після операції груди перетягується еластичними бинтами. Вони добре фіксують залози і зменшують набряклість. На наступний день під час першої перев’язки еластичні бинти знімаються, рана обробляється, надівається пластир і спеціальну компресійну білизну. Якісна компресійна білизна, підібрана з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнтки, дозволяє легше перенести післяопераційний період і скоротити його термін на кілька тижнів. До складу компресійної білизни входить еластан, який дозволяє регулювати натяг, надаючи необхідну підтримку і в той же час не здавлюючи молочних залоз.

Функції компресійної білизни наступні: підтримка тканин; запобігання розбіжності швів; зняття набряку з м’яких тканин; надання молочним залозам необхідної форми. Крім цього, постійна компресія стимулює обмін речовин і регенерацію епітелію, завдяки чому післяопераційні рани заживають швидше.

комперсійна білизна
комперсійна білизна

Носити компресійну білизну слід протягом 3-4 тижнів після мамопластики цілодобово, а протягом наступного місяця необхідно надягати його на день і під час фізичних навантажень. Після зняття компресійної білизни не варто відразу надягати шикарний бюстгальтер, який не фіксує груди. Протягом року слід надягати білизну з щільною основою, об’ємними чашечками і широкими бретелями.

Обробка швів

За післяопераційними швами необхідно доглядати до утворення повноцінного рубця. Поки шви не будуть зняті, рану слід обробляти антисептиками, які порекомендує лікар. Цей захід усуне ризик попадання інфекції в рану. Нагноєння післяопераційного рубця призведе до того, що відновлювальний період збільшиться і в результаті сформується грубий шрам. Зняття швів виконується через 5-7 днів після операції.

Деякі фахівці вважають за краще використовувати шовний матеріал, тому зняття швів у такому разі не вимагається. Однак через 5-7 днів жінці все одно доведеться прийти на консультацію для оцінки якості загоєння.

Важливим моментом обробки швів є використання спеціальних кремів.

Гель Контратубекс стимулює утворення нових епітеліальних клітин, що призводить до утворення ніжного, непомітного рубця. Використовувати крему для регенерації епітелію слід після зняття швів і загоєння рани.

Обмеження фізичних навантажень

Кілька тижнів після операції категорично забороняється займатися спортом і перенапружуватися. Лікуючий лікар, в залежності від виду операції, обумовлює цей час. Це не означає, що жінка повинна лежати в ліжку і не рухатися. Через тиждень після мамопластики слід виконувати легкі фізичні вправи, які поліпшать відновлення тканин грудей.

Профілактичний масаж після операції

Масаж грудей жінок з імплантатами слід робити постійно. Він запобіжить утворенню сполучної тканини навколо ендопротеза і поява розтяжок. Коли можна починати робити масаж, скаже лікар. Також хірург підкаже пацієнтці прийоми для проведення масажу, які не зашкодять грудей і матимуть ефективність.

Як довго триває реабілітаційний період

Тривалість реабілітаційного періоду після пластики грудей залежить як від виду операції, так і від якості виконання рекомендацій.

Виділимо такі пункти реабілітаційного періоду:

  1. Повернення до звичного життя зазвичай відбувається через 2-3 тижні.
  2. Зовнішній вигляд грудей відновлюється через 1,5-2 місяці, коли йдуть синці і набряки.
  3. Закінченим період реабілітації вважається лише після відновлення молочних залоз. Це спостерігається через 6 місяців, коли і реєструється остаточний ефект мамопластики.

Вважається, що сама тканина молочних залоз повністю відновлюється через рік після установки імплантатів.

Рекомендації медиків Серед інших рекомендацій, які слід виконувати в післяопераційному періоді, зазначимо:

Постійне використання спеціальних кремів. Це необхідно для того, щоб тканини грудей отримували достатню кількість поживних речовин і не розтягувалися.

Не можна приймати душ до загоєння післяопераційної рани, інакше можна занести інфекцію.

Перший час (7 днів) після операції слід спати на спині, потім на боці і тільки через місяць можна лягати на живіт. Після закінчення відновного періоду слід поступово повертатися до занять спортом.

Головна рекомендація – це дотримання всіх порад лікаря. Тільки лікар знає особливості пацієнтки, і тільки він може пояснити всі нюанси сприятливого відновлення після операції.

Схуднення післ операції

Лікарі не рекомендують худнути після мамопластики. Розмір імплантата підбирається в залежності від пропорцій тіла, початкового розміру грудей і об’єму м’яких тканин. Маленькі молочні залози не дозволяють встановити великі імплантати, тому що вони будуть контуріроватися і груди приймуть неприродну форму.

При великому обсязі жирової тканини жінка має можливість встановити великі імплантати, які будуть виглядати природно.

При схудненні з області грудей жирові відкладення йдуть одними з перших. Це призведе до того, що імплантат буде контурироваться і тут же робить груди неприродною. До того ж це може послужити поштовхом до розвитку ускладнень, зокрема, розростання сполучної тканини навколо імплантату (капсулярна контрактура).

У зв’язку з цим пластичні хірурги рекомендують жінкам худнути до операції, а після збільшення молочної залози дотримуватися дієти і не допускати різких перепадів ваги.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України