Авторські статтіТехно

Як правильно заряджати акумулятори смартфонів і ноутбуків, щоб їх не зіпсувати

23454234

У смартфонах і ноутбуках в основному використовуються літій-іонні акумулятори. Існують різні думки про те, як правильно їх заряджати. Хтось вважає, що пристрій завжди повинні бути заряджена на 40-80% і його потрібно регулярно заряджати, а хтось думає, що слід чекати повної розрядки акумулятора, а потім заряджати його на 100%.

Ця плутанина пов’язана з тим, що раніше часто використовувалися нікелеві акумулятори, у яких був присутній «ефект пам’яті». Такі пристрої потрібно було розряджати до нуля. Літій-іонні акумулятори служать всього кілька років, і все ж варто розібратися в тому, як правильно слід користуватися літій-іонними акумуляторами, щоб максимально продовжити термін їх життя.

1. Підзаряджатися пристрій регулярно

zarjad_akkumuljarora_tabl1
Не допускайте, щоб пристрій розряджався до 0%. Краще регулярно заряджайте його. Вище ви можете бачити таблицю залежності кількості циклів зарядки (терміну служби акумулятора) від глибини розрядки. Розглянувши цю таблицю, ми бачимо, що краще навіть не опускати заряд до 50%, а заряджати кожен раз, коли акумулятор розрядився відсотків на 10-20%.

2. Не залишайте пристрій на зарядці

Літій-іонні акумулятори не вимагають постійної зарядки на 100%. Краще, якщо ваш пристрій буде заряджена в межах від 40-80%. Так що по можливості тримайте заряд в цих рамках. Якщо ви зарядили пристрій до 100%, не залишайте його підключеним до зарядки!

Багато хто так роблять, але саме це призводить до скорочення терміну служби батареї. Якщо ви ставите свій пристрій заряджатися на ніч, то використовуйте спеціальні енергозберігаючі розетки, які відключають ваше зарядний пристрій через задану кількість годин.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.