Авторські статті

Як правильно вивчити англійську мову

В даній статті ми постараємось дуже просто і, головне, дохідливо пояснити, як же все-таки правильно вчити англійську мову, а також розвіяти деякі міфи, які створені лише в рекламних цілях.

Отже, з чого складається англійська мова – з пропозицій, а з чого складається англійські пропозиції – Ви, звичайно, скажете зі слів. Це абсолютно правильно! Але … тут є одне «але». При першій згадці слів, більшість людей відразу побіжать за словником або модною новомодної програмою і почнуть зубрити слова. Тут уже методик навалом! Багато хто думає, що потрібно лише вивчити n-ну кількість слів і все – круті англійці! Ви можете наняти репетиторів для вивчення англійської вдома.

Тому давайте розглянемо, як же насправді Ваш мозок сприймає такий спосіб вивчення.

Він (мозок) бачить список слів по-російськи і по-англійськи, як в таблиці, а коли Вам потрібно побудувати речення – відбувається наступне:

У мене є два друга, які граю в теніс.

Переводимо дослівно без всяких правил. Виходить:

In me is two friend which play in tennis.

Це реальний переклад, який я взяла з життя. Англійці будуть сміятися довго, тому що вони чують наступне:

У мені два друг який грати в теніс.

Припустимо, що Ви знаєте вираження “I have” – ??«У мене є» або «Я маю» це одне і те ж. Все одно, погодьтеся смішно. Ви ж самі неодноразово сміялися над іноземцями, які намагалися говорити англійською. Ця пропозиція правильно потрібно перевести було б так:

I have two friends who play tennis.

Тому й існують правила для побудови саме англійських пропозицій, а не їх жалюгідних подоб! Кожному з нас хочеться до себе шанобливого ставлення з боку будь-якої людини, а особливо іноземця, коли говоримо з ним англійською! Погодьтеся! А не червоніти, заїкатися і бачити прихований смішок. Так це ще простий приклад, а коли почнемо ще ускладнювати пропозиції? То тут і образити можна.

Повірте, логіка англійської мови набагато простіша, ніж української. Якщо один раз зрозуміти, як саме будувати англійські пропозиції, то це вже буде назавжди! А зазубрені слова і вирази дуже швидко вивітряться з голови, як ті вірші, які ми всі вчили в дитинстві. Звичайно, дещо залишиться, але цього буде недостатньо для спілкування. У такому випадку, слова лежать мертвим вантажем, Ви соромитеся говорити, тому що Ви не знаєте, як правильно побудувати речення і висловити свої думки, а мозок просто з часом відсіває незатребувану інформацію за непотрібністю.

Тому відразу перейдемо до правильного вивчення англійської мови.

По-перше, Ви повинні хотіти її вивчити. При бажанні можна все !!! Погодьтеся! Якщо у Вас немає часу або збираєтеся вивчати його тиждень через тиждень, або витрачати 1 годину в тиждень. Моя порада – не витрачайте Ваш дорогоцінний час і, звичайно, гроші. Ви і так знайдете, куди його витратити з більшою користю.

По-друге, побудуйте чіткий графік навчання, що Ваш мозок працював на максимум, наприклад, 2 рази на тиждень або краще 3 рази на тиждень по 1-2 години, більше поки не варто, щоб Ваш мозок поступово починав розвивати пам’ять і запам’ятовувати потрібну інформацію . Т.к. мозок не комп’ютер і якщо його перевантажити, то він втомиться, і незабаром Ви кинете цю затію, або ще гірше – вирішете «це не для мене». Звичайно, психологія нашого української людини – «Хочу все й одразу!». Але для нашого мозку це неможливо. Тільки незначна кількість геніальних людей здатні все запам’ятовувати.

По-третє, вивчати мову чітко по системі, використовуючи всі ресурси і можливості нашого людського мозку. Ось тоді все вийде !!!

Тепер детальніше про цю систему:

Наш мозок запам’ятовує будь-яку інформацію, побудовану логічно від простого до складного, якщо хаос – запихає кудись дуже далеко, і боїться чіпати. Наприклад, візьмемо наш балкон або гараж. У багатьох людей чого там тільки немає. Часом і сам не знаєш що там лежить, так і в нашій голові, якщо не по поличках. А якщо там порядок і в потрібній коробці, то мозок знаходить те, що потрібно в потрібний момент, нехай спочатку повільно, а потім, з практикою, все швидше і швидше.

Так як же вивчити англійську мову, через те, що алгоритм роботи будь-якого мозку однакові, і щоб правильно з ним працювати і розігнати його на максимум – потрібно задіяти всі його ресурси – слух, мова, зір, логіку, що і зводить все в пам’яті. Багато цікавої інформації про різні алгоритми вивчення мови ви можете прочитати на новини LangUnion. І саме тому в систему повинні входити:

– Базові слова, беремо спочатку трохи і за допомогою самих базових перших правил, а це і є …

– Граматика, будуємо перші дуже прості речення. Закріплюємо все на вправах, таким чином множинним повторенням Ви запам’ятовуєте і правила, і слова автоматично, непомітно для себе.

– Читання. Потім пробуємо читати легкий базовий текст, наприклад, «хто я» і «що я роблю кожен день» з цими новими словами. Пишемо схожий текст про себе по аналогії.

– Аудіювання. Тепер уже слухаємо цей текст або діалог і вчимося розрізняти на слух ці ж нові слова в правильно побудованих пропозиціях. Т.к., грубо кажучи, слух – це та ж м’яз, яку потрібно тренувати.

– Говоріння. І, нарешті, об’єднуємо всі отримані навички раніше на практиці, що, відповідно, прискорить і закріпить всі ваші знання. Тільки практикою живого спілкування Ви навчитеся говорити вільно!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України