Новини

Як правильно приймати вітаміни, вітамінні комплекси

Одне з найбільш вражаючих і найкорисніших відкриттів XX століття – вітаміни. “Життєві аміни” потрапляють у наш організм головним чином з їжею і доставляють нам не тільки енергію, задоволення, але і захист від різних тілесних недуг і душевних прикростей. І коли наше харчування збіднює свіжими фруктами і овочами, депресія править бал. Але її золотий час  пройшов, і ми в змозі зберегти ясний розум і здорове тіло за допомогою деяких винаходів сучасної науки. Один із засобів захисту себе від зовнішніх факторів, як психологічних (стрес), так і екологічних (токсини, перепад температури, шкідливі випромінювання), – популярні сьогодні вітамінні комплекси.

Деякі скептики заявлять: це все іпохондрія! Жили ми раніше, слава Богу, без всяких комплексів (і вітамінних в тому числі) … А дійсно, чи все було “слава Богу”? Або скептики намагалися не звертати уваги на деякі проблеми? Наприклад, восени і навесні обмін речовин посилюється, і всі симптоми його порушення проявляються особливо чітко. Взимку ми завжди їмо більше м’яса – а на перетравлення тваринних білків і жирів потрібно куди більше вітамінів групи В, ніж на засвоєння вуглеводів і рослинних білків. Дефіцит, наприклад, вітаміну В6 викликає ревматоїдні болі в спині і суглобах у завзятих “м’ясоїдів” – і тільки дія В6 рятує кісткову тканину. Також ви можете переглянут ипропозиції різних вітамінних комплексів на http://www.ru.all.biz/. На сайті ви знайдете багато пропозицій.

Постійні застуди, випадання волосся, сухість шкіри і нашкірні висипання – результат недостатності в організмі цинку, міді і вітаміну Е. Без цих елементів наш імунітет прямо-таки саботує. Щоб змусити організм, ослаблений зимовим безсонячній сезоном, пручатися всякої зарази, потрібні й біофлавоноїди – важливі антиоксиданти, які зменшують сприйнятливість до інфекцій. А коли від нестачі вітаміну Е і останнього з вітамінів групи В – біотину наступає дерматит – запальне захворювання шкіри, почервоніння, сухість і свербіння, то для лікування знадобляться і вітамін Е, і біотин, та інші вітаміни групи В: рибофлавін (В2), піридоксин (В6), ніацин (В3) і ціанокобаламін (В12). Вітаміни групи В забезпечують стабілізацію гемоглобіну, підсилюють кровообіг і зростання нових клітин. Загоєнню і оновленню тканин сприяють вітаміни А і D. З їх допомогою можна перемогти навіть найстрашніше явище – явище старіння шкіри і м’язів.

До речі, вітамінами можна замінити ті “допінги”, активні речовини, якими людина намагається стимулювати або, навпаки, заспокоїти мозок, виснажений стресами, дефіцитом сонця і нездоровим способом життя. Чому, як ви думаєте, ми куримо і вживаємо алкоголь? Чому літрами п’ємо каву? Адже про те, наскільки вони шкідливі, ми начебто знаємо все? Для прикладу, ви можете їх замінити природним комплексом мумиё, який створений на базі природніх трав.

Ну все ми знаємо про нікотин, алкогол, кофеїн і цукр – це ще питання. Про негативний вплив цих речовин ми чули, але як вони впливають на організм в цілому? І чому так важко від них відмовитися? Багато доходять до алкогольної залежності через … потреби у вітамінах – саме тому, що організму потрібно магній. Те ж відбувається і з завзятими курцями, і з некурящими, посилено вдихати атмосферу “курилки” – їм потрібен нікотин! Вірніше, нікотинова кислота. Дефіцит цієї речовини в людському організмі викликає симптоми, які у фахівців позначаються як «три Д” – дерматит, діарея, недоумство (по-латині “demencia”). Тому ми особливо багато палимо під час міркування або цікавої бесіди – так стимулюється робота мозку. Втім, цей же елемент міститься і у висівках, і в білку триптофану, якого багато в молоці. Але, на жаль, то кількість продуктів, що повністю забезпечить наші виснажені душі і тіла всім необхідним, без шкоди для фігури приймати не можна.

Не тільки люди психічно нездорові, але й абсолютно нормальні законослухняні громадяни з тривогою по весні виявляють – штормить! Так впливає на людську психіку дефіцит кальцію, магнію і цинку. Зворотне явище – апатія, сонливість, депресія, втрата працездатності, синдром хронічної втоми – починається через брак лецитину, вітаміноподібні речовини, емульгуючого жир і знижує вміст “поганого” холестерину в організмі. Енергійність багато в чому залежить від наявності цинку в організмі, без нього будь принц перетворюється на сплячу красуню. І нема чого звалювати свій поганий настрій на те, що вас оточують вкрай несимпатичні обличчя. Для профілактики депресії потрібен і цинк, і вітамін С, а при постійних стресах допомагають “утримати рівновагу” В5 (пантотенова кислота), В6 (піридоксин) і В3 (ніацин).

Пам’ятайте: концентрація і призначення вітамінів різних за призначенням. Вітамінні добавки рятують нас від порушення обміну речовин і стабілізують загальний стан, а таблетовані і концентровані вітаміни вилікують від авітамінозу, якщо ви його у себе помітили.

Всякий засіб треба вміти приймати – тобто знати, які, скільки і коли. Нерідко, проковтнувши натщесерце вітамінний комплекс, ми відчуваємо нудоту, печіння в шлунку, очікуваного припливу сил не виникає – зате не сповільнить виникнути думка: “Я не переношу вітамінів, у мене на них алергія. Або це погані вітаміни”. Насправді на вітаміни алергії бути не може. Але в самому комплексі є ще розчинник, барвники, консерванти – вони можуть бути не кращої якості або просто невідповідними для вашого організму. Більшість вітамінних комплексів робиться на яблучному оцті. Поява такого незаперечного продукту в пустелі “ранкового” шлунка викликає стрибок кислотності – все вище, і вище, і вище! Тому, приймаючи вітаміни з ранку, вживайте їх не натщесерце, а після щільного сніданку.

Людям з виразкою шлунка та іншими гастроентерологічними захворюваннями доводиться бути обережними через оцту – спеціально для них існують шипучі водорозчинні напої з вітамінами. Ввечері треба пити тільки релаксуючі речовини – кальцій і магній. Інакше, отримавши вітамінний допінг, ви до ранку не зможете заснути. На сніданок добре прийняти біологічно активну рідину, що містить міжклітинну і внутрішньоклітинну рідину, екстрагований з рослин. Її склад дуже концентрований – розводити його слід по 1 чайній ложці на 3 чайні ложки води, молока або соку, залежно від показань. Ті, хто воліє звичні засоби, можуть використовувати вітаміни фірми “Новий час”: поживні речовини тут отримують зі найбільш звичних рослин – капусти, моркви та ін.

Деякі добавки і комплекси знаходяться один з одним “в конфлікті”. Так, наприклад, клітковину можна вживати одночасно з прийомом засобів, що містять кальцій і цинк, – клітковина зменшує їх абсорбцію стінками кишечника. Також не можна її приймати людям, які нещодавно перенесли операцію на шлунково-кишковому тракті. Адже клітковина – своєрідний тренажер для шлунка і кишечника, вона дає велике навантаження цим органам.

І пам’ятайте: передозування будь-яких елементів, навіть корисних, для організму так само небезпечне, як і їх відсутність. Не намагайтеся вгадати, які склади вам підійдуть і в якій дозуванні. Ви отримаєте достовірну інформацію з анотації комплексу та з порад лікаря. Приймайте все, що потрібно вам, – і будьте здорові!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України