Оздоблення фасаду багато в чому визначає привабливість зовнішнього вигляду будинку, саме тому підходити до її вибору потрібно дуже ретельно. Останнім часом серед оздоблювальних матеріалів великою популярністю користується клінкерна плитка, що цілком виправдано, виходячи з її якісних і естетичних характеристик. Клінкерна плитка не втрачає свого кольору і відмінної зовнішнього вигляду протягом довгих років, не боїться стрибків температури і не піддається впливу вологи, а використовуючи термопанелі з клінкерною плиткою, ви не просто додасте своєму будинку неповторного зовнішнього вигляду, але і забезпечуєте надійну теплоізоляцію.
Вибираючи клінкерну плитку, ви вибираєте «одяг для дому» на багато років, адже термін служби даного оздоблювального матеріалу можна порівняти з терміном життя будівлі, а значить, потрібно бути гранично уважним до всіх дрібниць, для того щоб оздоблення фасаду ні в якому разі не розчарувала вас. Вартує купувати плитку в перевірених продавців. Інтернет-магазин Клінкерн-стоун пропонує клінкерну плитку, для виробництва якої використовуються особливі сорти глини. На сторінці сайту klinker-stone ви можете обрати плитку серед 500 видів, наявних на сайті. Доставка плитки відбувається по всій території Україні.
1. Кольорове рішення клінкерної плитки
Так чи інакше, але кольорове виконання фасаду має дуже велике значення для господарів будинку і для його гостей, саме виходячи з цієї характеристики, формується перше враження про будинок в цілому, і про смак його господарів зокрема.
Все розмаїття колірних рішень для клінкерної плитки можна умовно поділити на 4 групи:
- Бежеві, світлі;
- Жовті;
- Класичні цегляні;
- Темні, аж до чорного.
Маючи в руках всього лише одну плитку певного кольору, важко уявити собі, яким буде фасад в цілому з цією плитки. Для здійснення більш зваженого вибору краще орієнтуватися на деяку площу, викладену за допомогою даної плитки, наприклад, планшет. Перебуваючи в пошуку свого колірного рішення, можна зробити безвідносний вибір і обробити будинок тим кольором, про який ви давно мріяли, або ж включити колір будівлі в створену раніше колірну гамму місцевості, наприклад, підібрати колір до паркану або до покрівлі, а може до прилеглої церкви або іншим будівлям.
2. Фактура клінкерної плитки
Так чи інакше, стикаючись з вибором клінкерної плитки, вам потрібно буде подумати не тільки про її кольорі, але і про фактуру. І тут виробники пропонують теж вельми широкий спектр рішень:
- гладка плитка і гладка з переливом;
- блискуча клінкерна плитка;
- плитка з включеннями (зовні здається, що в неї підсипали піску);
- клінкерна плитка з вибоїнами;
- плитка ручного формування – шорстка товста плитка, нагадує стару цеглу.
Гладка плитка, особливо світлих тонів без розведення загальної картини будь-якими іншими фарбами може привести до того, що фасад будинку буде виглядати, немов оброблений кахлем. Плитки зі складним кольором і фактурою – це інша крайність, адже красива сама по собі плитка без врівноваження спокійними тонами може виглядати надміру химерно і помпезно. Звідси, вибираючи фактуру плитки, потрібно прислухатися до думки дизайнерів і грамотно компонувати простіші за фактурою плитки і яскравими нестандартними рішеннями.
3. Цоколь, затирка і клінкерні елементи
Як правило, цоколь і фасад обробляються різними видами плитки, що дозволяє збільшити естетичну привабливість будинку, щодо ж затірки, то вона, найчастіше, є однією і для цоколя, і для всього фасаду будинку. По-перше, таке рішення сприяє формуванню цілісної картини будинку, в якій затирка є головною сполучною ланкою, по-друге, це значно спрощує роботу будівельників.
Абсолютно обробити як внутрішні, так і зовнішні кути будинку дозволяють кутові клінкерні елементи, використання яких, звичайно ж, є якщо не обов’язковим, то рекомендованим точно.