Авторські статтіТехно

Як перетворити вікно в сонячну батарею

Фото: Los Alamos National Laboratory

У спільному дослідженні Лос-Аламоської національної лабораторії та університету Мілана-Бікокка розроблена технологія з впровадження квантових осередків в шибки, котрі перетворює вікна в сонячні батареї.


За словами Віктора Климова, глави дослідницької групи в Лос-Аламоської лабораторії, в цих пристроях частина світла, що проходить крізь вікно, убирається наночастинками (напівпровідниковими квантовими осередками), розподіленими по склу, випускається вже на інфрачервоній довжині хвилі, яка невидима для людського ока, і прямує до сонячного осередку, розташованої з краю вікна.

Це не перший проект з перетворення вікон в сонячні батареї, але в попередніх самі сонячні осередки виходили дуже маленькими, і до того ж були втрати в прозорості матеріалу. У новій розробці прозорість така ж, як і в звичайному вікні, до того ж значно зменшені втрати енергії при ресорбції, які були характерні для попередніх проектів. ККД перетворення енергії сонячних вікон 3,2% (для порівняння ККД найкращих сонячних батарей варіюється від 12% до 18%).

Нові пристрої використовують квантові осередки з композитних матеріалів, що складаються з міді, індію, селену і сірки. Розробникам вдалося позбутися кадмію та інших токсичних металів, які зазвичай використовувалися в подібних системах. Так як нові квантові осередки поглинають світло по всьому спектру, вікна не спотворюють кольори.

Правда, розробники визнають, що сонячні вікна в продаж поки не надійдуть, так як зараз група працює над зниженням вартості нової технології.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України