Як перетворити вікно в сонячну батарею

Фото: Los Alamos National Laboratory

У спільному дослідженні Лос-Аламоської національної лабораторії та університету Мілана-Бікокка розроблена технологія з впровадження квантових осередків в шибки, котрі перетворює вікна в сонячні батареї.


За словами Віктора Климова, глави дослідницької групи в Лос-Аламоської лабораторії, в цих пристроях частина світла, що проходить крізь вікно, убирається наночастинками (напівпровідниковими квантовими осередками), розподіленими по склу, випускається вже на інфрачервоній довжині хвилі, яка невидима для людського ока, і прямує до сонячного осередку, розташованої з краю вікна.

Це не перший проект з перетворення вікон в сонячні батареї, але в попередніх самі сонячні осередки виходили дуже маленькими, і до того ж були втрати в прозорості матеріалу. У новій розробці прозорість така ж, як і в звичайному вікні, до того ж значно зменшені втрати енергії при ресорбції, які були характерні для попередніх проектів. ККД перетворення енергії сонячних вікон 3,2% (для порівняння ККД найкращих сонячних батарей варіюється від 12% до 18%).

Нові пристрої використовують квантові осередки з композитних матеріалів, що складаються з міді, індію, селену і сірки. Розробникам вдалося позбутися кадмію та інших токсичних металів, які зазвичай використовувалися в подібних системах. Так як нові квантові осередки поглинають світло по всьому спектру, вікна не спотворюють кольори.

Правда, розробники визнають, що сонячні вікна в продаж поки не надійдуть, так як зараз група працює над зниженням вартості нової технології.

Популярная Механика

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh