Як мобілізовані на практиці освоюють “артилерійське діло”

Як армія заново освоює все, що стріляє, і як сподівається на волонтерів. Восьмий день в армії.
Навчання, і нарешті практика! Освоюємо артилерійські гаджети. У всіх бажаючих солдатів є можливість спробувати, потренуватися.
Охочих відсотків 70-75. Решта сплять, ховаються, або морозяться на уроках. Все, загалом, як і розповідали. Але три четвертих готових служити і зацікавлених бійців – це вже результат.

Командир частини на ранковому зборі показово дав прочухана деяких комвзводам, щоб краще готувалися до занять, планували їх. Почув випадково шматок розмови комдива з якимось перевіряючим в лампасах сьогодні вдень на полігоні – вимагають вчити якісно. Комдив старається, невідомий пане генерале! Ви ось тільки перекиньте залізяк побільше.

Гаджети наші – старі, радянські. Як пожартував один з товаришів по службі, з воєн XIX століття. Якісь, щоправда, можуть ще вірою і правдою служити, бо механіка і оптика в епоху радіоелектронного блокування знову в ціні. Щось неминуче треба викидати в утиль, розібравшись по ходу роботи і купувати сучасні аналоги, або просити у волонтерів.

Волонтери, волонтери, волонтери. Це слово звучить постійно. Від усіх, солдат, офіцерів. Всі розуміють, що тільки на волонтерів є надія, що отримаєш сучасне спорядження і корисні штуки. Якби я в усі часи війни не допомагав би армії грошима – зараз згорів би від сорому.

Але й армія продовжує нас постачати тим, що є. Вірніше, тим, що отримує від союзників і з бюджету. Сьогодні видали чеські фляги і житомирського виробництва дощовики. Добре що заздалегідь, до дощів і виходу в далекі поля.

Армія відкриває склади. Витягується і по можливості приводиться в бойовий стан все, що може стріляти. Дуже багато розмов про американські системи, їх тестували на нашому полігоні, офіцерам подобається. Головне, побільше б їх.

Сьогодні вирішив для себе проблему черг на сніданок і обід тим, що на них не пішов) Благо, дружина в посилці передала вкусняшки і поживний хуму. Дякую, кохана. Поділився з хлопцями – схвалили, надсилай ще. Про хлопців напишу, вони цього заслуговують .

Максим КОЛЕСНИКОВ

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh