Авторські статті

Як і чому “захлинулася” атака ЗСУ на новий термінал Донецького аеропорту 18 січня

 У ніч з 17 на 18 січня вся країна нервово чекала новин з нового терміналу аеропорту, а я був прямо в штабі. І у нас на очах розгорталася підготовка до штурму. План був хороший:

Спочатку 4 танки повинні були вийти на позиції, активно маневруючи повинні були виманити 2 сепаратиських танка під удар з боку позиції ПТУРистів. Потім 4 БМП повинні були підійти впритул і відпрацювати 3 і 4 поверх нового терміналу. А потім 4 БТР десантної бригади повинні були доставити десант. Хороший план, простий.

Тільки на інструктаж приїхало три танки – один відмовився (захворів ніби сильно). А з інструктажу виїхало на позиції два танки – один відмовився (захворів ніби сильно). І виїхавши на позиції вони не стали маневрувати, а забившись у лісосмугу спробували кудись постріляти. Після 5 пострілів в одного заклинив механізм подачі снарядів, а другий не захотів бути в гордій самоті. І вони пішли. Потім водії БМП сказали, що у них з 4х машин їздить тільки 2. А оскільки танки не виманили сепаратистів, то і їхати немає сенсу. Десант пішов на БТР і не дійшов, БТР-70 це дуже стабільна і надійна машина. У тому сенсі, що вона надійно ламається і стабільно підводить. Ось саме так і захлинулася атака на новвй термінал тоді … 18 січня.

Юрий Бирюков

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України