Весна, сонечко і цвірінькання пташок! Веселись і радій життю! Але чомусь саме в цей період гостро відчувається млявість, втома, апатія і небажання працювати… А все чому? Бо наш організм втомився від довгої зими і потребує більше живих вітамінів і мінералів. Що ж робити? На допомогу прийдуть суперфуди.
Ви, напевне, вже не раз чули термін «суперфуди», тому сьогодні спробуємо розібратись, що це таке і з чим їх їсти. Почнемо з того, що суперфуди – це продукти з високою концентрацією корисних речовин. Вони містять великі дози вітамінів і мінералів, які захищають наш організм від хвороб, допомагають вести здоровий спосіб життя і сприяють довголіттю. Їх виготовляють з листків, квітів, стебел, коренів, плодів і насіння рослин. Звичайно і тут не обходиться без моди і реклами, які намагаються продати нам заморські ягоди годжи, чай матча, гуарану, амарант і тому подібне. Але існує кілька бюджетних місцевих альтернатив, які додадуть не меншої суперсили, ніж заморські аналоги. Один з таких суперфудів це льон.
В чому ж його користь?
Корисні властивості цього насіння обумовлені тим, що воно містить усі необхідні для людини рослинні білки і мікроелементи. Особливо важливо те, що у його складі у великій кількості наявні ненасичені жирні кислоти: Омега 3 (ліноленова кислота), Омега 6 (лінолева кислота) – їхнє поєднання ще називають вітаміном F, Омега 9 (олеїнова кислота), фолієва кислота, вітамін Е та фітогормони.Варто зазначити, що насіння також містить такі потрібні організму речовини як магній, калій і марганець,незамінні амінокислоти, вітамін Е, а також ефективні природні антиоксиданти та клітковину. Її волокна не перетравлюються, а виходять з організму природним чином. При цьому відбувається м’яке очищення тонкого, товстого кишечнику від скупчених шлаків, отруйних, токсичних відкладень. Завдяки своєму всмісту, льон д покращує обмін речовин, покращує моторику кишечника, відновлює водно-сольовий баланс, регулює жировий баланс тканин, зменшує кількість холестерину, допомагає при запорах та діареї, має сильну протиракову дію.
Як вживати насіння льону?
Як правило, льон продається в двох формах – лляна олія і насіння. Лляна олія – це чудовий продукт, основний мінус якого, навіть не в ціні, а в швидкості прогіркання. Відкриту баночку олії потрібно вжити за кілька днів, щоб вона не гірчила, а це майже нереально. Залишається насіння. Але тут варто зазначити, що льон, як і будь-яке інше насіння, не засвоюється нашим організмом в звичайному вигляді. Тобто наша травна система його не переварить, а корисні і поживні речовини не вберуться організмом. Тому льон потрібно перемолоти. Для цього підійде потужний блендер або звичайна кавомолка.
Вживати перемелене насіння можна по-різному. Можна просто вранці і ввечері з’їдати по столовій ложці льону, запиваючи великою кількістю води або змішуючи з кефіром. Можна додавати до салатів, бутербродів, мюслів, каш і смузі. Оптимальна доза – 1-2столові ложки вдень, а кількість випитою рідини повинна бути збільшена. Починати слід з одної чайної ложки і поступово збільшувати.
Але слід пам’ятати, що якою б привабливою не здавалась думка, що насіння льону — чарівний продукт і ліки від усіх хвороб, варто не забувати, що не існує магічної таблетки, яка вилікує від усіх хвороб. Насіння льону покращуює стан організму, допомагає боротися з шкідливими речовинами, за умови, що людина слідкує за своїм організмом і веде здоровий спосіб життя.
Будьте здоровими і бережіть себе.
П.С. А наступного разу ми поговоримо про ще один суперфуд – зелену гречку.