Єдине, що може запропонувати президент РФ Володимир Путін своєму електорату під час виборчої кампанії – це підтримка імперських комплексів населення, а також страх перед майбутнім.
Таку думку висловила російський політолог Лілія Шевцова в своїй колонці на “
За її словами, намір побудувати нову президентську кампанію нинішнього президента РФ на ідеї майбутнього сумнівно, оскільки консолідація російського суспільства Кремлем і легітимація влади Путіна здійснюється через відмову від бачення майбутнього і повернення в минуле – до селективної, вибіркової історії.
“Для того, щоб мати образ майбутнього, потрібно мати образ, принаймні, якогось оновлення, потрібно дати населенню надію, потрібно даті місію політичного класу. А зараз у нас, так сказати, основне завдання Путіна – це відтворення статус-кво. Статус-кво не може мати майбутнього. Ось в цьому основна проблема!” – підкреслила Шевцова.
Вона зазначила, що в Кремлі володіють політтехнологіями, які можуть консолідувати [суспільство] на основі міфології сили, ущемлення, комплексів, але через них неможливо побудувати майбутнє.
Тому, на думку експерта, в кінцевому підсумку, не зумівши запропонувати Росії нове майбутнє, я думаю, Кремль повторити шлях інших популістських режимів в стадії згасання.
“Вже з вичерпаних фінансових ресурсів будуть давати подачки, насамперед своїй традиційній [електоральній] базі – бюджетникам, тобто пенсіонерам, вчителям, лікарям і представників силових структур. Також спробують створити враження: краще мати те, що маємо; давайте продовжимо цю погоду, нехай вона і неприємна! Краще, ніж щось, що може нам загрожувати. Як колися фільми [Альфреда] Хічкока будувалися на ідеї саспенсу, загрози чогось незрозумілого, жахливого, хаотичного, апокаліптичного. Вісь на цьому і буде будуватися кампанія”, – підсумувала Шевцова.