Техно

Jaguar F-Type 2018 року: у тобі точно не маленький?

І цей здався. Тепер у британського спорткара чотири циліндра. На щастя, не завжди. Плюс компенсацію за даунсайзинг F-Type отримав кілька крутих штук

Навіщо йому маленький мотор?

Ціна! Вигукне Капітан Очевидність і ледь не помилиться. Чотирициліндровий мотор не зробив F-Type народним. Економія в порівнянні з V6, зрозуміло, є — більше півмільйона рублів. Але на тлі загальної вартості автомобіля це всього 10% вигоди: за оновлене купе в Росії просять від 4,5 мільйона, родстер дорожче — від 5,2. Для порівняння, аналогічні по потужності (і при цьому більш швидкі) Porsche 718 Cayman і Boxster можна купити дешевше 4 мільйонів.

Причому вибором кузова варіативність самого доступного F-Type і обмежується. На нього можна поставити повний привід або механічну коробку передач — тільки восьмиступінчастий “автомат” ZF. На «ручку» попит сильно обмежений, кажуть британці, а трансмісія 4×4 зробила б різницю в ціні зі старшими версіями зовсім ефемерним.

Основний профіт даунсайзинга — в економії палива. Нехай і формальною. За паспортом середня витрата четырехцилиндровой версії нижче на 17%, а це непогана підмога «Ягуара» як автовиробникові — нижче ризик отримати наганяй за перевищення шкідливих викидів по модельному ряду. Втім, реальна вигода теж є. Альо її розмір залежить тільки від вас. І вісь чому.

 

Їде як овоч?

Новий мотор — найсвіжіша версія бензинової «четвірки» Ingenium з двопоточні турбіною. З двох літрів робочого об єму ягуаровцы зняли вагомі 300 л. с. Нехай не рекорд (тієї ж Mercedes-Benz вичавив більше), зате дуже близько до компресорного трилітровому V6, який видає 340 сил. Близькі та силові показники: 400 Н?м проти 450. Причому маленький двигун виходить на пік тяги гранично рано — вже з 1500 об/хв (V6 — c 3500).

Інтрига набірає обертів — даунсайзинг не так вже й поганий? Заводські показники динаміки як бі запевняють: так, маленький — не означає поганий. Розгін за 5,7 с до «сотні» не сильно довше, ніж 5,3 з у F-Type V6. Це що ж, за кожну десятку переваги по 100 тисяч рублів віддавати? Чи Не перебір? Але тут треба згадати, що F-Type з його бурхливим характером — цілком про відчуття і тільки потім про цифрах…

 

А з емоціями може статися облом. Як не намагалися ягуаровцы стрибнути вище голови (вкоротивши, наприклад, заради бадьорого розгону головну пару), четырехцилиндровую природу обдурити не вийшло. F-Type їде, але не сказати, що «пре». Просто набірає хід — рівне, напористо, проте досить буденно. Ти ж віриш, чекаєш, топчеш газ, спалюючи паливо… дарма.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України