ЄС|NATO

Ізраїль відкликає дипломатів із Туреччини після різких заяв Ердогана

У Стамбулі сьогодні, 28 жовтня, пройшов багатотисячний мітинг на підтримку Палестини. Вийти на вулиці громадян країни закликав сам президент Реджеп Тайіп Ердоган. Там він зробив кілька гучних заяв.

«Ми оголосимо Ізраїль військовим злочинцем і повідомимо про це міжнародне співтовариство. Зараз ми вже працюємо над цим», – сказав турецький лідер.

Він також назвав Ізраїль «окупантом» та «злочинним угрупованням».

Гучний виступ Ердогана не залишився без відповіді. Міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен повідомив, що ухвалив рішення відкликати із Туреччини своїх дипломатів.

«З урахуванням заяв, які робить Туреччина, я розпорядився повернути дипломатичних представників, які там знаходяться, щоб провести переоцінку відносин між Ізраїлем і Туреччиною», — написав Коен у мережі Х.

Раніше повідомлялося, що Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган скасував запланований візит до Ізраїлю та розкритикував Тель-Авів за війну проти палестинського угруповання ХАМАС.

“ХАМАС – це не терористична організація, це група моджахедів, які борються за звільнення своєї землі і захищають своїх громадян”, – заявив Ердоган у турецькому парламенті.

За його словами, Захід об’єднався проти ХАМАС та підтримує ізраїльську сторону у цьому конфлікті.

До речі, у правлячій партії Ізраїлю Росії пообіцяли розплату за підтримку ХАМАСу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України